Nikon Coolpix B700

chwilowy brak towaru

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Aparaty cyfrowe
 • Rozdzielczość: 20.3 Mpx
 • Zoom optyczny: 60 x
 • Zoom cyfrowy: 4 x
 • Przekątna ekranu: 3.0 "
 • Ogniskowa min: 24
 • Ogniskowa max: 1440
 • Stabilizator obrazu: optyczny
 • Wizjer: tak
 • Nośnik danych: karta SD
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Kolor: czerwony
 • Balans bieli: auto
 • Czułość: 100, 1600, 3200
 • Ogniskowa: 4.3-258 mm
Doceń niezwykłą precyzję systemu AF, a także jakość legendarnego obiektywu NIKKOR wyekwipowanego w soczewki ze szkła o superniskiej dyspersji ED i 60-krotny zoom optyczny (z możliwością uzyskania 120-krotnego powiększenia przy pomocy funkcji Dynamic Fine Zoom1), który umożliwia wykonywanie fotografii z niewiarygodnej odległości. Korzystaj z technologii przyszłości – filmowania w rozdzielczości 4K UHD – oraz formatu zdjęć RAW (NRW) zapewniającego idealne możliwości obróbki zdjęć. Optyczna redukcja drgań (VR)2 z podwójną detekcją o sprawności 5 poziomów ekspozycji i boczna dźwignia zoomu minimalizują drganie aparatu, a elektroniczny wizjer i ruchomy wyświetlacz LCD pokaźniejszą wygodę fotografowania i filmowania. Połącz aparat z urządzeniem inteligentnym za pomocą technice SnapBridge.

Dzięki aparatowi Nikon COOLPIX B700 ciesz się klarowną wyrazistością zdjęć i zasięgiem aż po horyzont.

OBIEKTYW NIKKOR Z 60-KROTNYM ZOOMEM OPTYCZNYM I SOCZEWKĄ ZE SZKŁA SUPER ED
Uzyskaj znakomite zdjęcia dzikiej przyrody z bezpiecznej odległości, sfotografuj gwiazdy na nocnym niebie lub uwiecznij wydarzenia sportowe dzięki obiektywowi NIKKOR z bardzo dużym, 60-krotnym zoomem optycznym z możliwością uzyskania 120-krotnego powiększenia przy pomocy funkcji Dynamic Fine Zoom1. Obiektyw oferuje zakres ogniskowych od 24 mm w ustawieniu szerokokątnym do 1440 mm w ustawieniu superteleobiektywu (w przeliczeniu na format małoobrazkowy), a dzięki drobnej odległości ostrzenia wynoszącej zaledwie ok. 1 cm idealnie spełni oczekiwania w makrofotografii. Obiektyw NIKKOR z soczewką ze szkła Super ED to gwarancja najwyższej jakości. Dzięki nieszablonowym właściwościom soczewka ze szkła Super ED wydajnie eliminuje widma wtórne i doskonale koryguje aberrację chromatyczną.

MATRYCA CMOS O ROZDZIELCZOŚCI 20,3 MLN PIKSELI I genialnY AUTOFOKUS (AF) Wielomegapikselowa matryca CMOS odbiera więcej światła i gwarantuje doskonałą szczegółowość zdjęć. Natomiast szczególnie szybki i wydajny system AF błyskawicznie ustawia ostrość na fotografowanym obiekcie, dzięki czemu nigdy nie przegapisz ważnych momentów. Funkcja AF z wyszukiwaniem celu umożliwia bardziej rozciągliwe kadrowanie, dobierając wymiar i położenie pola ostrości do fotografowanego obiektu. Po skierowaniu aparatu w stronę fotografowanego obiektu system AF błyskawicznie przewiduje, na który obszar należy ustawić ostrość. Aktywne pole ostrości jest automatycznie regulowane do rozmiaru obiektu, co zapewnia idealną ostrość wszelkich fotografii. Wydajność trybu AF z wyszukiwaniem celu jest taka sama w sytuacji obiektów znajdujących się w centrum kadru, jak i na jego obrzeżach, równocześnie w sytuacji niewielkich obiektów (takich jak kwiaty czy potrawy), jak i ludzi.

FILMY W JAKOŚCI 4K UHD/30P Z DŹWIĘKIEM STEREO Funkcja filmowania w rozdzielczości 4K Ultra High Definition (3840 x 2160/30p) pozwala rejestrować szczególnie płynne nagrania najwyższej jakości i przygotować się na dzień, w którym technika 4K UHD stanie się standardem. W parze z wspaniałym obrazem idzie najwyższa jakość dźwięku rejestrowanego poprzez mikrofon z funkcją „zoom", która dostosowuje jego kierunkowość do ogniskowej obiektywu. Specjalny przycisk nagrywania filmu błyskawiczne rozpoczęcie filmowania. Dzięki zgodności ze standardem HDMI osiągalne jest podłączenie aparatu do telewizora lub zewnętrznego monitora za pomocą opcjonalnego kabla HDMI.

wbudowanY WIZJER ELEKTRONICZNY (EVF) Elektroniczny wizjer LCD (z funkcją korekcji dioptrażu) o przekątnej 0,2 cala i wysokiej rozdzielczości 921 000 punktów zapewnia pełne pokrycie kadru, dzięki temu za każdym razem wiesz, co zostanie uwiecznione na zdjęciu. Czujnik zbliżenia oka wykrywa przyłożenie oka do wizjera i samoczynnie przełącza obraz z wyświetlacza na wizjer elektroniczny, umożliwiając płynne przechodzenie pomiędzy różnorodnymi stylami fotografowania. Fotografowanie z wykorzystaniem wizjera stanowi dużą zaletę w ograniczonej przestrzeni, a ponadto pozwala przyjąć bardziej jednostajną pozycję, co obniża drgania aparatu.

RUCHOMY wyświetlacz LCD O ROZDZIELCZOŚCI 921 000 PUNKTÓW I PRZEKĄTNEJ 7,5 CM (3 CALE) pokaźny ruchomy ekran wytwarza niezwykłe możliwości zmiany perspektywy – pozwala wykonywać fotografie nad tłumem na koncertach, fotografować przyrodę tuż nad ziemią,też architekturę albo krajobrazy pod niezwykłymi kątami. Ruchomy ekran usprawnia wykonywanie autoportretów i dodawanie komentarzy do nagrywanych filmów lub uwiecznianie pobytu w niezwykłym miejscu. Układ pikseli RGBW zagwarantuje genialną widoczność nawet w świetle słonecznym, a w dodatku charakteryzuje się niskim zużyciem energii.

OPTYCZNA REDUKCJA DRGAŃ (VR) Z PODWÓJNĄ DETEKCJĄ O efektywnOŚCI 5 poziomów EKSPOZYCJI System redukcji drgań ogranicza wpływ drgań aparatu i pozwala uzyskać ostre fotografie z optymalną ekspozycją bez względu na warunki fotografowania. Optyczna redukcja drgań (VR)2 z podwójną detekcją o skuteczności 5 stopni ekspozycji pozwala uzyskać efekt odpowiadający skróceniu czasu otwarcia migawki nawet o 5 stopni. Likwiduje to konieczność korzystania z krótszych czasów otwarcia migawki i tym samym zapobiega nieprawidłowej ekspozycji lub użyciu zbyt wysokiej czułości. Dzięki informacjom dotyczącym poruszenia aparatu rejestrowanym przez sensor prędkości kątowej oraz danym na temat kierunku i dynamiczności drgań (dane o wektorze ruchu) nowo opracowany algorytm redukcji drgań zapewnia obszerniejszą precyzyjność obliczeń stopnia poruszenia fotografie, co przekłada się na większą wydajność systemu redukcji drgań.

SnapBridge technika SnapBridge gwarantuje stałą łączność (przy niskim zużyciu energii) pomiędzy aparatem a smartfonem lub tabletem, ułatwiając zarządzanie twórczością fotograficzną. Możesz teraz błyskawicznie przesyłać wykonane zdjęcia do urządzenia inteligentnego i udostępniać je w doskonałej jakości. Możesz jeszcze sterować funkcjami aparatu z poziomu telefonu, aktualizować jego oprogramowanie i korzystać z wielu innych możliwości.

BŁYSKAWICZNE URUCHAMIANIE, szybki AUTOFOKUS I krótkiE OPÓŹNIENIE WYZWOLENIA MIGAWKI Dzięki niezwykłej prędkości działania aparatu B700 możesz na nim polegać podczas uwieczniania unikalnych chwil. Niedługi czas uruchamiania wynoszący ok. 1,3 s, szybki system AF ustawiający ostrość z wspaniałą precyzją w ok. 0,9 s, a także niedługie opóźnienie wyzwolenia migawki to atrybuty, które pozwolą ekspresowo uwiecznić ulotne chwile. Już nigdy nie przegapisz unikatowych momentów.

zdjęcia W FORMACIE RAW (NRW) Możliwość fotografowania w formacie RAW marki Nikon (NRW) eliminuje obawy o utratę jakości zdjęć. W trakcie zapisywania na karcie pamięci zdjęć w formacie NRW w plikach rejestrowane są dodatkowo – w postaci kompletów instrukcji – informacje dotyczące kompensacji ekspozycji, balansu bieli, odcieni, tonów i wyostrzenia. Pakiet instrukcji dotyczących zdjęć można zmienić dowolną liczbę razy bez wpływu na oryginalne informacje w formacie RAW.

rodzaj - Kompaktowy aparat cyfrowy

Rozdzielczość - 20,3 miliona (cykl przetwarzania obrazu może ograniczyć rozdzielczość obrazu)

Matryca - Matryca CMOS rodzaju 1/2,3 cala, kompletna ilość pikseli: ok. 21,14 mln

Obiektyw/Soczewka - Obiektyw NIKKOR z 60-krotnym zoomem optycznym

Ogniskowa/Zakres ogniskowych - 4,3–258 mm (kąt widzenia odpowiada zakresowi ogniskowych 24–1440 mm w formacie małoobrazkowym)

Otwór względny - f/3,3 do 6,5

budowa optyczna - 16 soczewek w 11 grupach (w tym 4 soczewki ze szkła ED i 1 soczewka ze szkła Super ED)

zwiększenie - Maks. 4-krotne (kąt widzenia odpowiadający ok. 5760 mm w formacie małoobrazkowym); maks. 2-krotne w sytuacji wybrania opcji filmów 2160/30p lub 2160/25p (kąt widzenia odpowiadający ok. 2880 mm w formacie małoobrazkowym)

Redukcja drgań - Optyczna redukcja drgań (zdjęcia), optyczna i elektroniczna redukcja drgań (filmy)

Autofokus - AF z detekcją kontrastu

Zakres ostrości - [W]: od około 50 cm do nieskończoności, [T]: od około 2,0 m do nieskończoności; tryb makro: od około 1 cm do nieskończoności, przy ustawieniu szerokokątnym (wszystkie odległości mierzone od obiektywu)

Tryb pól AF - AF z wyszukiwaniem celu, priorytet twarzy, dobór ręczny (punktowy), dobór ręczny (zwykłe), wybór ręczny (znaczne), śledzenie obiektów w ruchu

Wizjer - Wizjer elektroniczny, ekran LCD o przekątnej 0,5 cm i rozdzielczości odpowiadającej ok. 921 000 punktów, z funkcją korekcji dioptrażu (od -3 do +1 m-1)

Pokrycie kadru - Około 100% w poziomie i w pionie (w porównaniu do rzeczywistego obrazu)

Pokrycie kadru (odtwarzanie) - Około 100% w poziomie i w pionie (w porównaniu do rzeczywistego obrazu)

Monitor - ekran LCD typu TFT o przekątnej 7,5 cm (3 cale), około 921 000 punktów (RGBW), duży kąt oglądania, powłoka przeciwodblaskowa i 6-stopniowa regulacja jasności, ruchomy

Zapis informacji - SD, SDHC, SDXC

System plików - Zgodny ze standardami DCF i Exif 2.3

Format zapisywanych plików - fotografie: JPEG, RAW (NRW) (format własny producenta Nikon); filmy: MP4 (video: H.264/MPEG-4 AVC, audio: stereo AAC)

Wielkość obrazu (w pikselach) - 20 mln [5184 x 3888], 8 mln [3264 x 2448], 4 mln [2272 x 1704], 2 mln [1600 x 1200], 16:9 15 mln [5184 x 2920], 3:2 18 mln [5184 x 3456], 1:1 15 mln [3888 x 3888]

Czułość ISO - ISO 100–1600, ISO 3200 (przystępna w trybach P, S, A i M)

Pomiar ekspozycji - Matrycowy, centralnie ważony, punktowy

Sterowanie ekspozycją - Automatyka programowa ekspozycji z fleksją programu, automatyka z preselekcją czasu, automatyka z preselekcją przysłony, tryb ręczny, braketing ekspozycji, kompensacja ekspozycji (od -2,0 do +2,0 EV w krokach co 1/3 EV)

wariant migawki - Mechaniczna i elektroniczna CMOS

Czasy otwarcia migawki - 1/4000–1 s, 1/4000–15 s (przy czułości ISO 100 w trybie M), 25 s (program tematyczny Smugi gwiezdne w Wielokr. Eksp. Jasno)

Samowyzwalacz - przystępne opóźnienie: 10 s i 2 s

Przysłona - Elektromagnetyczna sześciolamelkowa przysłona irysowa

Zakres przysłon - 8 wartości w krokach co 1/3 EV (W) (tryb A, M)

zastosowana lampa błyskowa - Tak

Zasięg błysku (przybliżony) - [W]: od około 0,5–7,0 m, [T]: od około 1,5–3,4 m

Sterowanie błyskiem - Błysk samoczynny TTL z przedbłyskami obserwującymi

Kompensacja ekspozycji - W krokach co 1/3 EV w zakresie od -2 EV do +2 EV

USB- Złącze mikro USB (nie należy używać kabla USB innego dołączony przewód UC-E21), Hi-Speed USB z obsługą standardu wydruku bezpośredniego (PictBridge)

Wyjście HDMI - Złącze mikro HDMI (rodzaj D)

Wejście Audio - Stereofoniczne rodzaju minijack (średnica 3,5 mm, obsługa zasilania po podłączeniu)

Wyjście Audio - Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm)

Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - IEEE 802.11b/g (charakterystyczny protokół bezprzewodowych sieci LAN)

Częstotliwość działania Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - Od 2412 do 2462 MHz (kanały od 1 do 11)

Bezpieczeństwo Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - Uwierzytelnianie: system otwarty, WPA2-PSK

Standardy Bluetooth - Specyfikacja Bluetooth – wersja 4.1

Języki menu - Angielski, arabski, bengalski, bułgarski, chiński (tradycyjny i uproszczony), czeski, duński, fiński, francuski, grecki, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, koreański, marathi, niemiecki, norweski, perski, polski, portugalski (europejski i brazylijski), rosyjski, rumuński, serbski, szwedzki, tajski, tamilski, telugu, turecki, ukraiński, węgierski, wietnamski, włoski

Źródła zasilania - Akumulator jonowo-litowy EN-EL23 (dołączony), zasilacz sieciowy EH-67A (dostępny osobno)

Czas ładowania - Około 3 godz. (w przypadku wykorzystania ładowarki EH-73P/EH-73PCH do naładowania kompletnie rozładowanego akumulatora)

wydajność zasilania - Około 420 zdjęć w przypadku korzystania z akumulatora EN-EL23

efektywność zasilania dla filmów - Około 1 godz. 30 min przy zastosowaniu akumulatora EN-EL23

Gniazdo statywowe - 1/4 (ISO 1222)

wymiary (S x W x G) - Około 125,0 x 85,0 x 106,5 mm (bez części wystających)

Masa - Około 570 g (z akumulatorem i kartą pamięci)

Zakres dozwolonych temperatur - Od 0°C do +40°C

Zakres dozwolonej wilgotności - Do 85% (bez kondensacji)

Dostarczane akcesoria - Pasek aparatu, pokrywka obiektywu LC-CP29 (ze sznurkiem), akumulator jonowo-litowy EN-EL23, ładowarka EH-73P (jeśli aparat zakupiono w kraju albo regionie, w którym jest to wymagane, w komplecie znajduje się adapter wtyczki, którego kształt zależy od kraju albo regionu zakupu), przewód USB UC-E21

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Aparaty cyfrowe