Nikon Coolpix P1000 Ocena produktu:

od 4098,00 PLN

  • Producent: Nikon
  • Kategoria: Aparaty cyfrowe
  • Rozdzielczość: 10 Mpx
  • Zoom optyczny: 125 x
  • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)
  • Wizjer: tak
  • Rodzaj zasilania: akumulator
  • Czułość: 12800, 100
Pokonuj granice
Krajobrazy księżycowe. Przyroda. Samolot w oddali. 125-krotny zoom optyczny to światowy rekordzista¹. Zakres ogniskowych 24–3000 mm daje Ci niesamowite możliwości².
250-krotne cyfrowe powiększenie uzyskane dzięki funkcji Dynamic Fine Zoom rozszerza maksymalną ogniskową do niewiarygodnej wartości 6000 mm² ³. Taki zakres ogniskowych daje swobodę uchwycenia całej sceny przy ustawieniu szerokokątnym albo przybliżenia widoku, tak aby pokazać najdrobniejsze szczegóły. Nawet te na powierzchni Księżyca.
zachwycające fotografie
znakomita ostrość zdjęć nawet przy skrajnie długiej ogniskowej. Jasny obiektyw NIKKOR f/2,8, matryca o rozdzielczości 16 mln pikseli i zapis w formacie RAW.
Czuła matryca CMOS w technice BSI i jasny obiektyw NIKKOR f/2,8 zapewniają swobodę fotografowania w złych warunkach oświetleniowych. Efektywny procesor przetwarzania obrazu EXPEED marki Nikon i progresywne technologie obiektywu minimalizują dystorsję nawet przy długiej ogniskowej. Bezzwłoczny system autofokusa pozwala na fotografowanie intensywnych scen z szybkością do 7 kl./s. Z kolei obsługa formatu RAW daje możliwość zapisu zdjęć w postaci nieskompresowanych plików i ich eksportu do wybranego programu do obróbki albo edycji.

Dowolny kąt widzenia

Wizjer elektroniczny o szerokiej rozdzielczości i obszerny ruchomy monitor umożliwiają luźne komponowanie niezwykłych zdjęć.
Dzięki istotnie wysokiej rozdzielczości wizjera elektronicznego (ok. 2 360 000 punktów) podgląd kadru jest widoczny i szczegółowy nawet w ostrym świetle. Jasny wyświetlacz LCD o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 921 000 punktów można przechylać i obracać w niemal dowolnym kierunku. Sensor zbliżenia oka wyłapuje przybliżenie aparatu do twarzy użytkownika i automatycznie przełącza obraz z wyświetlacza na wizjer elektroniczny.
Filmy 4K przy najdłuższych ogniskowych

Rejestruj najwyższej jakości filmy 4K/UHD z dźwiękiem stereofonicznym. Sfilmuj start rakiety w zbliżeniu. Uwiecznij pierwszy lot młodego orła z oddalonej kryjówki.
bezproblemowo nagrywaj filmy w rozdzielczości 4K/UHD z prędkością 30p albo w rozdzielczości Full HD (1080p) z maksymalną prędkością 60p. Aparat obsługuje czysty sygnał wyjściowy HDMI, co zezwala na wyświetlanie filmu na zewnętrznym monitorze podczas jego nagrywania. Z kolei zastosowane złącze mikrofonowe zezwala na korzystanie z zewnętrznego mikrofonu stereofonicznego zapewniającego pokaźniejszy dźwięk. Film superpoklatkowy to jedna z zastosowanych funkcji aparatu, umożliwiająca tworzenie przyspieszonych sekwencji zmieniających się krajobrazów i niezwykłych ujęć. Z kolei opcja Film poklatkowy jest genialna do rejestrowania pejzaży nieboskłonu, smug gwiezdnych i Księżyca przesuwającego się po nocnym niebie.
zdjęcia bez poruszeń

System redukcji drgań opracowany przez producenta Nikon kompensuje efekt drgania aparatu. Dzięki temu możesz uzyskać ostre fotografie i filmy, nawet fotografując z ręki przy długiej ogniskowej.
System optycznej redukcji drgań (VR) z podwójną detekcją opracowany poprzez markę Nikon umożliwia fotografowanie z czasami otwarcia migawki dłuższymi nawet o pięć stopni niżeli byłoby to osiągalne bez wykorzystania tego systemu⁴. Skutki drgania aparatu są redukowane do minimum nawet przy słabym oświetleniu, więc można rejestrować zdjęcia i filmy o lepszej ostrości, równocześnie zapewniając dobrą ekspozycję. Tryb energicznej redukcji drgań gwarantuje większą stabilność obrazów w wizjerze i na ekranie aparatu, co jest szczególnie przydatne w terenie. Teraz możesz nadzwyczajnie skomponować kadr, fotografując kondora dostrzeżonego z tylnego siedzenia jeepa albo rejestrując wieloryba wyskakującego z wody, gdy płyniesz łodzią.
Dziel się magią. Przesyłaj fotografie na bieżąco przez SnapBridge.

Możesz utrzymać stałą łączność między aparatem a urządzeniem inteligentnym,automatyczne przesyłać i udostępniać niezwykłe zdjęcia bezpośrednio po ich wykonaniu. Możesz również fotografować zdalnie przy pomocy urządzenia inteligentnego.
Opracowana poprzez markę Nikon aplikacja SnapBridge zapewnia stałą łączność aparatu z urządzeniem inteligentnym za pośrednictwem technologii Bluetooth® low energy⁵. Aparat może przesyłać realizowane fotografie do urządzenia inteligentnego bez konieczności nawiązywania zawsze nowego połączenia. Filmy można w dowolnej chwili przesyłać ręcznie z aparatu dzięki zaimplementowanemu modułowi Wi-Fi®⁶. Natomiast aplikacja SnapBridge aktualizuje cechy lokalizacji i daty na podstawie danych z modułu GPS w urządzeniu inteligentnym, co usprawnia śledzenie zarejestrowanych wojaży. Aplikacja ta pozwala również sterować zoomem lub zwalniać migawkę aparatu z poziomu urządzenia inteligentnego.
Sięgnij gwiazd
zaimplementowane tryby fotografowania pozwalają na całkowitą kreatywność. Perfekcyjne zdjęcie stworzone superteleobiektywem to za każdym razem więcej niż zwykłe zbliżenie.
Tryb Księżyc pozwala wykonywać istotne fotografie księżyca w każdej fazie dzięki optymalizacji ustawień aparatu pod kątem zdjęć astronomicznych. Zbliż się do płochliwej fauny w trybie Obserwacja ptaków. Możesz utrzymywać otwartą migawkę nawet do 60 sekund w trybach fotografowania czas B i ustawienie T, co jest wyjątkowo przydatne podczas nocnych sesji zdjęciowych. Aparat także tworzenie niezwykłych obrazów poprzez nakładanie maksymalnie trzech zdjęć przy pomocy funkcji Wielokrotna ekspozycja.

za każdym razem utrzymuj obiekt w kadrze

spory uchwyt i komfortowo rozmieszczone części sterujące pozwalają ekspresowo i płynnie zmieniać ogniskową. Nieważne, co dzieje się na niebie, aparat jest za każdym razem gotowy do uchwycenia tego.
konkretny uchwyt zapewnia stabilność, a boczna dźwignia zoomu umożliwia zmianę ogniskowej kciukiem. Jedno dotknięcie przycisku zoomu krokowego natychmiast przestawia ogniskową z ustawienia teleobiektywu na szerokokątną. Usprawnia to śledzenie obiektów, które przemieściły się poza kadr. Ten aparat COOLPIX jest ponad czterokrotnie lżejszy od lustrzanki cyfrowej z superteleobiektywem. Masa zaledwie 1,4 kg znacznie usprawnia obsługę przy fotografowaniu z ręki.
Stała gotowość
Fotografuj z wyśmienitym oświetleniem. Nagrywaj istotny dźwięk. Nikon proponuje trafne akcesoria na każdą okoliczność.
Gorąca stopka aparatu umożliwia podłączenie doskonałych lamp błyskowych firmy Nikon – aby uzyskać fotografie o jednostajnym kontraście w niełatwych warunkach oświetleniowych, wypróbuj niewiele znaczący model SB-700. Z kolei mikrofon stereofoniczny ME-1 albo mikrofon bezprzewodowy ME-W1 pozwala rejestrować czysty, istotny dźwięk.

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Aparaty cyfrowe