Nikon Coolpix W100

chwilowy brak towaru

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Aparaty cyfrowe
 • Rozdzielczość: 13.2 Mpx
 • Zoom optyczny: 3 x
 • Zoom cyfrowy: 6 x
 • Przekątna ekranu: 2.6 "
 • Ogniskowa min: 30
 • Ogniskowa max: 90
 • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)
 • Nośnik danych: karta SD, pamięć wewnętrzna
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Balans bieli: auto
 • Czułość: 1600, 125
Możesz go wziąć nawet na głębokość 10 m pod wodą1, a do tego jest pyłoszczelny1 oraz niepodatny na upadek2 z wysokości do 1,8 m i temperaturę do -10°C. To niezwykle wytrzymały i bezawaryjny aparat do użytku na co dzień.

podczas fotografowania albo nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD z dźwiękiem stereo zdjęcia są samoczynnie przesyłane przy pomocy technologii SnapBridge do urządzenia inteligentnego, co ułatwia ich udostępnianie i przechowywanie. Dzięki jednofunkcyjnym przyciskom i przystępnemu interfejsowi aparat jest nieskomplikowany w obsłudze. Ma nawet specjalne menu dla dzieci.

Aparat COOLPIX W100 o rozdzielczości 13,2 mln pikseli to łatwość robienia fotografii przystępna dla każdego.

WYSOKA wytrzymałość
Ten aparat zniesie naprawdę niemało. Jest wodoszczelny1 do głębokości maksymalnie 10 m i niepodatny na upadki2 z wysokości 1,8 m, dzięki temu nie musisz się martwić, iż upuszczenie go na twardą powierzchnię albo do basenu spowoduje jego uszkodzenie. Na dodatek jest mrozoodporny do -10°C i pyłoszczelny1, więc możesz bez obaw wziąć go w każde miejsce. Aparat ten pozwala każdemu czerpać radość z fotografii.

ŁATWE UDOSTĘPNIANIE zdjęć DZIĘKI APLIKACJI SNAPBRIDGE
SnapBridge i wysokiej jakości zdjęcia wyprodukowane aparatem Nikon nadadzą kolorytu sieciom społecznościowym w ciągu kilku sekund. Funkcja wykorzystuje technologię Bluetooth® Low Energy (BLE), utrzymując stałe połączenie o niskim poborze energii pomiędzy aparatem a nawet pięcioma urządzeniami inteligentnymi. Podczas fotografowania fotografie można samoczynnie przesyłać do telefonu albo tabletu. Wystarczy zabrać urządzenie inteligentne do ręki, a zdjęcia już tam będą: synchronizowane podczas fotografowania fotografie są natychmiast przekadrowywane do wymiaru upraszczającego ich oglądanie i edytowanie w ulubionej aplikacji i szybkie przesyłanie do portali społecznościowych. Jeżeli nie chcemy samoczynnie synchronizować każdego zdjęcia, proste elementy sterowania zezwalają na manualną synchronizację konkretnych zdjęć, przesyłanie fotografii w wyższych rozdzielczościach, a także synchronizację filmów.
Korzystanie z aplikacji SnapBridge na urządzenia z systemem iOS może wymagać wcześniejszego zaktualizowania oprogramowania sprzętowego aparatu.

NAGRYWANIE FILMÓW W ROZDZIELCZOŚCI FULL HD starczy nacisnąć przycisk, aby nagrać doskonały film z rodziną i znajomymi. Naciśnięcie specjalnego przycisku nagrywania filmów sprawia rozpoczęcie rejestrowania obrazu w rozdzielczości Full HD 1080p z dźwiękiem stereo. Możesz zawsze utrwalić na filmie wszystkie ważne chwile, a system elektronicznej redukcji drgań zadba o płynność obrazu. Użycie efektu miniatury sprawi, że sfilmowane obiekty będą wydawały się dużo mniejsze aniżeli w rzeczywistości, a opcjonalny kabel HDMI umożliwi wyświetlenie obrazu na telewizorze HD. Wysokiej jakości filmy, na których uwieczniono ważne chwile lub sceny z podróży, nadzwyczajnie nadają się do udostępnienia w sieciach społecznościowych.

WYSOKA JAKOŚĆ fotografii za każdym razem zapewniający niezwykłą czystość obrazu obiektyw NIKKOR i matryca CMOS o rozdzielczości 13,2 mln pikseli pozwolą zapomnieć o ziarnistych zdjęciach i przegapionych momentach. Obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym i 6-krotnym zoomem cyfrowym Dynamic Fine Zoom3 pozwala zbliżyć się do fotografowanego obiektu i z łatwością uchwycić radosne chwile czy zabawne miny. Dzięki gwarantowanej wysokiej jakości obrazu możesz z dumą udostępniać produkowane fotografie i filmy.

ŁATWA I instynktownA OBSŁUGA Ostatnią rzeczą, o której użytkownik chce myśleć, gdy dzieje się coś niebanalnego, jest sposób obsługi aparatu. Model COOLPIX W100 rozwiązuje ten problem. Cztery specjalne przyciski gwarantują bezpośredni dostęp do menu, a dzięki prostemu w obsłudze interfejsowi znalezienie niezbędnej funkcji nie stanowi żadnego problemu. Przyciski są obszerne i nieskomplikowane w obsłudze dla osób o minimalnych dłoniach, dzięki temu użytkownicy w każdym wieku mogą wygodnie wykonywać zdjęcia. Po wybraniu trybu nieskomplikowana automatyka aparat samodzielnie dobierze słuszne ustawienia, tak aby każde zdjęcie wyglądało nieprzeciętnie. Wielki monitor LCD o rozdzielczości 230 tys. Punktów i przekątnej 6,7 cm (2,7 cala) ułatwia kadrowanie, a powłoka przeciwodblaskowa i funkcja dostosowywania jasności wyśmienitą widoczność w każdych warunkach – nawet przy słabym oświetleniu i w pełnym słońcu. Gniazdo mikro USB pozwala błyskawicznie naładować akumulator, żeby aparat był za każdym razem gotowy do uwieczniania idealnych chwil.

FUNKCJE DLA wszelkich CZŁONKÓW RODZINY Dzięki dostępnej w aparacie COOLPIX W100 funkcji Odmiany menu, która umożliwia dobór menu optymalnie dostosowanych dla dorosłych lub dla dzieci, choćby najmłodsi użytkownicy mogą z łatwością czerpać radość z fotografii. W menu dla dzieci wygląd kolorowych wyświetlaczów powitalnych zmienia się w zależności od pory dnia. Radość z fotografowania na dodatek powiększają witające dzieci postacie, a wyprodukowane zdjęcia młodzi użytkownicy mogą także ubarwić za pomocą kreskówkowych efektów i przeuroczych symboli, takich jak serca albo gwiazdki. Aparat jest dostępny w wielu wyrazistych kolorach, dzięki czemu możnazaakcentujeć swój fason.

UWOLNIJ SWOJĄ KREATYWNOŚĆ DZIĘKI SPECJALNYM EFEKTOM Spraw, aby Twoje fotografie były unikatowe, dzięki szerokiej gamie efektów – od efektu Wyróżnij kolor, który pozwala zachować wybrany kolor na czarno-białym zdjęciu, po efekty Rybie oko i Aparat zabawkowy. Funkcja Retusz upiększający pozwala poprawić wygląd osób uwiecznionych na zdjęciach – do wyboru są takie opcje jak Tusz do rzęs, Wybielanie zębów czy Szminka. Można nawet uzyskać na zdjęciach smugi światła za pomocą trybu Wielokrotna ekspozycja (jasno) lub przygotować pokaz slajdów z dźwiękiem – bezpośrednio w aparacie. Teraz wszystkie Twoje zdjęcia będą wyglądać nieprzeciętnie!

ŁATWE realizowanIE nadzwyczajnYCH PORTRETÓW Dzięki systemowi Portret inteligentny można z łatwością wykonać doskonałe fotografie portretowe rodziny albo znajomych. Jego zastosowanie sprawia aktywację takich funkcji jak AF z priorytetem twarzy, która samoczynnie wyłapuje obecność twarzy w kadrze i ustawia na nią ostrość. Choćby jeśli fotografowana osoba przesunie się lub kombinacja fotografie zostanie zmieniona, ostrość nadal będzie ustawiona na twarz. W trybie Uśmiech migawka jest wyzwalana samoczynnie, gdy fotografowana osoba się uśmiechnie, a funkcja Uwaga: mrugnięcie natychmiast ostrzega użytkownika, jeśli fotografowana osoba mrugnęła, dzięki temu można od razu zrobić kolejne zdjęcie. Funkcja Kadrowanie twarzy pod wodą samoczynnie wykonuje fotografie po wykryciu twarzy, co usuwa konieczność zanurzania się podczas fotografowania z brzegu basenu lub plaży.

bezusterkowE USTAWIANIE OSTROŚCI Funkcja AF z wyszukiwaniem celu (w trybie automatycznym) zapewnia pokaźne zdjęcia zawsze. Funkcja ta dokładnie rozpoznaje, który obiekt jest fotografowany, i automatycznie ustawia na niego ostrość po skomponowaniu kadru. Pole ostrości jest wyświetlane na monitorze przed naciśnięciem spustu migawki, dzięki temu wiadomo, na który obiekt zostanie ustawiona ostrość. W sytuacji ludzi ostrość jest ustawiana na twarz.

typ - Kompaktowy aparat cyfrowy

Rozdzielczość - 13,2 miliona (proces przetwarzania obrazu może zniżyć rozdzielczość zdjęcia)

Matryca - Matryca CMOS o przekątnej 1/3,1 cala, pełna liczba pikseli: około 14,17 mln

Obiektyw/Soczewka - Obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym

Ogniskowa/Zakres ogniskowych - 4,1–12,3 mm (kąt widzenia odpowiada zakresowi ogniskowych 30–90 mm w formacie małoobrazkowym)

Otwór względny - f/3,3 do 5,9

konstrukcja optyczna - 6 soczewek w 5 grupach

powiększenie - Maksymalnie 4× (kąt widzenia odpowiadający obiektywowi o ogniskowej około 360 mm w formacie małoobrazkowym)

Redukcja drgań - Elektroniczna redukcja drgań (filmy)

Redukcja poruszenia w ruchu - Elektroniczna redukcja drgań (fotografie)

Autofokus - AF z detekcją kontrastu

Zakres ostrości - [W]: około 5 cm do nieskończoności, [T]: około 50 cm do nieskończoności; w trybach Zbliżenie, Żywność, Pod wodą, Odbicie lustrzane, Dodaj efekt bąbelkowy, Dodaj efekt neonu, Dodaj efekt kreskówki, Miękki obraz, Efekt miniatury, Film z skutkiem miniatury i Wyróżnij kolor: około 5 cm (przy ustawieniu szerokokątnym) do nieskończoności (wszystkie odległości mierzone od szybki ochronnej)

Tryb pól AF - Środkowe, wykrywanie twarzy, AF z wyszukiwaniem celu

Monitor - ekran LCD o przekątnej 6,7 cm, około 230 000 punktów, rodzaju TFT, z warstwą przeciwodblaskową i 5-stopniową regulacją jasności

Pokrycie kadru - Około 96% w poziomie i w pionie (w kontraście do rzeczywistego obrazu)

Pokrycie kadru (odtwarzanie) - Około 100% w poziomie i w pionie (w kontraście do rzeczywistego obrazu)

Zapis danych - Karty pamięci SD, SDHC, SDXC, pamięć wewnętrzna (ok. 22 MB)

System plików - Zgodny ze standardami DCF i Exif 2.3

Format zapisywanych plików - fotografie: JPEG, wiadomości głosowe: WAV, filmy: MP4 (video: H.264/MPEG-4 AVC, audio: stereo AAC)

Wielkość obrazu (w pikselach) - 13 mln pikseli [4160 x 3120], 4 mln pikseli [2272 x 1704], 2 mln pikseli [1600 x 1200]

Czułość ISO - Od 125 do 1600

Pomiar ekspozycji - Matrycowy, centralnie ważony (mniejszy niżeli 2-krotny zoom cyfrowy), punktowy (co najmniej 2-krotny zoom cyfrowy)

Sterowanie ekspozycją - Automatyka programowa i kompensacja ekspozycji (od -2,0 do +2,0 EV w krokach co 1 EV)

rodzaj migawki - Mechaniczna i elektroniczna CMOS

Czasy otwarcia migawki - od 1/2000 do 1 s, 25 s (dla opcji Dodaj smugi światła w menu Wybierz fason wybrane jest ustawienie Nocne niebo)

Samowyzwalacz - 10 s, wyzwalanie uśmiechem 5 s (wyzwalacz autoportretu)

Przysłona - Elektronicznie sterowany filtr ND (-2 AV)

Zakres przysłon - 2 pozycje (f/3,3 i f/6,6 [W])

zastosowana lampa błyskowa - Tak

Zasięg błysku (przybliżony) - [W]: od 0,3 do 3,1 m, [T]: od 0,6 do 1,7 m

Sterowanie błyskiem - Błysk samoczynny TTL z przedbłyskami kontrolującymi

USB - Złącze mikro USB, interfejs Hi-Speed USB (nie należy używać żadnego kabla USB poza UC-E21), obsługa standardu wydruku bezpośredniego (PictBridge)

Wyjście HDMI - Złącze mikro HDMI (rodzaj D)

Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - IEEE 802.11b/g (charakterystyczny protokół bezprzewodowych sieci LAN)

Częstotliwość działania Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - Od 2412 do 2462 MHz (kanały od 1 do 11)

Bezpieczeństwo Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - system otwarty, WPA2-PSK

Standardy Bluetooth - Specyfikacja Bluetooth – wersja 4.1

Wodoszczelność - Odpowiednik oporności klasy 8 (IPX8) JIS/IEC (w teście przeprowadzonym poprzez producenta Nikon). Możliwość wykonywania fotografii pod wodą – do głębokości 10 m, przez 60 minut.

Pyłoszczelność - Odpowiednik niepodatności klasy 6 (IP6X) JIS/IEC (w teście przeprowadzonym przez producenta Nikon)

Wstrząsoodporność - Potwierdzona w warunkach testowych1 zgodnie z normą testową MIL-STD 810F (metoda 516.5: wytrzymałość na wstrząsy)

Języki menu - Angielski, arabski, bengalski, bułgarski, chiński (tradycyjny i uproszczony), czeski, duński, fiński, francuski, grecki, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, koreański, marathi, niemiecki, norweski, perski, polski, portugalski (europejski i brazylijski), rosyjski, rumuński, serbski, szwedzki, tajski, tamilski, telugu, turecki, ukraiński, węgierski, wietnamski, włoski

Źródła zasilania - Akumulator jonowo-litowy EN-EL19 (dołączony), zasilacz sieciowy EH-62G (dostępny osobno)

Czas ładowania - Około 1 godz. 40 min (w przypadku wykorzystania ładowarki EH-73P/EH-73PCH do naładowania kompletnie rozładowanego akumulatora)

efektywność zasilania - Około 220 fotografii przy zastosowaniu akumulatora EN-EL19

sprawność zasilania dla filmów - Około 1 godz. 30 min przy zastosowaniu akumulatora EN-EL193

Gniazdo statywowe - 1/4 (ISO 1222)

rozmiary (S x W x G) - Około 109,5 × 67,0 × 38,0 mm (bez części wystających)

Masa - Około 177 g (z akumulatorem i kartą pamięci)

Zakres dozwolonych temperatur - od -10°C do 40°C (zastosowanie na lądzie); od 0°C do 40°C (zastosowanie pod wodą)

Zakres dozwolonej wilgotności - Do 85% (bez kondensacji)

Dostarczane akcesoria - Pasek aparatu, akumulator jonowo-litowy EN-EL19, ładowarka EH-73P4, kabel USB UC-E21, szczoteczka

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Aparaty cyfrowe