Sony Alpha A5100 Ocena produktu:

od 1613,00 PLN

oszczędzasz do 42%

 • Producent: Sony
 • Kategoria: Aparaty cyfrowe
 • Rozdzielczość: 24.3 Mpx
 • Zoom optyczny: 3 x
 • Przekątna ekranu: 3.0 "
 • Ogniskowa min: 24
 • Ogniskowa max: 75
 • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)
 • Nośnik danych: karta SD
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Kolor: biały
 • Balans bieli: auto, zachmurzenie, światło dzienne, cień
 • Czułość: 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800, 25600, 100
 • Format zapisu zdjęć: RAW, JPEG

BIONZ X gwarantuje szybsze przetwarzanie obrazu

Procesor obrazu BIONZ X™ odwzorowuje fakturę i detale w czasie rzeczywistym, stwarzając istotnie realistyczny obraz z bogatymi przejściami tonalnymi i naturalnym wyglądem. Szumy w obrazie są niemal nieodczuwalne dzięki nowoczesnej, strefowej redukcji szumów. Technika reprodukcji szczegółów gwarantuje wyśmienite faktury, a technika kompensacji dyfrakcji pozwala na optymalne działanie każdego obiektywu.

Nagrywaj filmy w rozdzielczości Full HD
Naciśnięcie przycisku MOVIE zacznie rejestrację filmu o unikatowej czystości i bez widocznych szumów w formacie 60p/50p, 60i/50i lub 24p/25p. Udoskonalony system Fast Hybrid AF zagwarantuje prędkie i dokładne samoczynne nastawianie i śledzenie ostrości. Tryby P/A/S/M zapewniają kontrolę nad wyglądem obrazu, a funkcja Clear Image Zoom pozwala uzyskać wyraźne zbliżenia.

System Fast Hybrid AF rejestruje wyraźny obraz
innowacyjny system Fast Hybrid AF pozwala wykonywać fotografie z niesłychaną precyzją. Ulepszona technika wykrywania fazy i kontrastu pozwala uzyskać automatycznie uzyskać ostrość kadru w 0,07 sekundy. Zaawansowane rozwiązania obejmują szybszy odczyt danych z przetwornika obrazu, szybsze przetwarzanie informacji poprzez układ BIONZ X™ oraz unowocześnione algorytmy AF i optymalizację sterowania napędem obiektywu.

179-polowy AF pozwala śledzić obiekty w szybkim ruchu
System Fast Hybrid AF wykorzystuje 179 skrupulatnych pól AF opartych na detekcji fazy, które pokrywają niemal cały kadr. Upraszczają one śledzenie i rejestrowanie obiektów w szybkim ruchu oraz rozpoznawanie scen i wykrywanie wymiaru obiektów. W połączeniu z 25 prędkimi i precyzyjnymi polami AF opartymi na zasadzie detekcji kontrastu to rozwiązanie pozwala na pewne wykonywanie fotografii.

zdjęcia seryjne w tempie 6 kl./s z śledzeniem ostrości
Uchwyć decydującą chwilę, choćby gdy obiekt momentalnie się porusza. Możliwość robienia fotografii seryjnych z prędkością 6 kl./s, a także doskonały mechanizm śledzenia autofokusu pozwalają w pełni zastosować wspaniały, 179-polowy system AF oparty na technice wykrywania fazy i precyzyjnie śledzić obiekt na całym ekranie. Fotografie seryjne gwarantują ostry i wyraźny obraz w dynamicznych sytuacjach.

Filmy z Fast Hybrid AF i artystyczną kontrolą
System Fast Hybrid AF odznacza się niezwykłą dokładnością działania i pozwala na śledzenie ostrości nawet w czasie nagrywania filmu. W dodatku możliwość ustawienia czasu śledzenia AF i szybkości napędu AF zagwarantuje większą artystyczną kontrolę nad nagrywanymi filmami.

Funkcja nastawiania ostrości na oczy stawia twarze w centrum uwagi
Pokaż fotografowaną osobę z najkorzystniejszej strony dzięki niezwykle skrupulatnej funkcji nastawiania ostrości na oczy. Nawet jeśli obiekt jest częściowo odwrócony od aparatu, w którym ustawiono płytką głębię ostrości, ten mechanizm sprawi, że twarz pozostanie ostra. Zielona ramka wokół oka, na które nastawiono ostrość, powiadamia o gotowości do wykonania fotografie.

ulepszona funkcja śledzenia ostrości podąża za obiektem
System śledzenia ostrości usprawnia śledzenie poruszających się obiektów, nieustannie stosując najodpowiedniejsze pole AF i dopasowując rozmiar kadru do cech obiektu. Rozwój AF opartego na technice detekcji fazy sprawił, iż jest on staranniejszy aniżeli dotychczas, więc można wybierać i skrupulatnie rejestrować obiekty w szybkim ruchu.

Odchylany o 180º wyświetlacz LCD gwarantuje twórczą swobodę
3-calowy, odchylany o 180º ekran LCD rozszerza wygodę w trakcie realizowania fotografii pod dowolnym kątem. Ta elastyczność, a także funkcjonalność aparatu istotnie zwiększa możliwości wykonywania zdjęć.

zaimplementowana, podnoszona lampa błyskowa rozszerza ekspozycję
zaimplementowana, podnoszona lampa błyskowa (GN4 ISO 100・m) upraszcza wykonywanie zdjęć przy słabym oświetleniu, rejestrowanie obiektów na tle nocnych krajobrazów (synchronizacja z długim czasem ekspozycji) i realizowanie portretów z podświetleniem (lampa błyskowa za dnia). W sytuacji portretów pozwala atrakcyjnie doświetlić oczy. Tryb synchronizacji z drugim przebiegiem kurtyny pozwala uchwycić przebieg ruchu obiektu w naturalny sposób.

artykuł
marka
Kod producenta
ILCE-5100LB
EAN
4905524986921
Podstawowe dane wymiary
Szerokość [mm]
109.6
Wysokość [mm]
62.8
Grubość [mm]
35.7
atrybuty matrycy Obiektyw Ekspozycja
Centralnie ważony
Matrycowy
Punktowy
-3EV do +3EV z krokiem co 1/3EV
samoczynny
Lampa błyskowa
Światło dnia pochmurnego
Światło dzienne
Światło dzienne (cień)
Tryb podwodny
Ustawienie własne
Wolfram
Film
iAUTO
Panorama
Preselekcja migawki
Programy tematyczne
techniczne
asygnowany akumulator
zastosowane technologie
NFC
WiFi
Zapis informacji Lampa błyskowa
wbudowana - podnoszona
automatyczny
Błysk wypełniający
Synchronizacja z długimi czasami naświetlania
Synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny
Wyłączona
Podgląd fotografii Funkcje
10 sekund
2 sekundy
25 punktowy
Centralny
Punktowy z wyborem czujnika
spory obszar
Śledzenie ostrości
Czyste zdjęcie sportowe
Makrofotografia
Nocny portret
Pejzaż
Portret
Tryb wyraźnego ruchu
Zachód słońca
fotografie nocne
zdjęcia nocne z ręki
dołączone wyposażenie
Akumulator
kabel USB
kabel zasilający
Osłona obiektywu
Pasek na ramię
Zasilacz
Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
typ gwarancji
Producenta
informacje o gwarancji producenta
Telefony:
801 382 462
Opis:
Infolinia Sony – natychmiastowa pomoc i porada: 801 382 462Wsparcie serwisowe i gwarancja:https://services.sony.pl/support/pl/warranty

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Aparaty cyfrowe