Sony Cyber-Shot DSC-RX10 Ocena produktu:

od 2449,00 PLN

oszczędzasz do 24%

 • Producent: Sony
 • Kategoria: Aparaty cyfrowe
 • Rozdzielczość: 20.2 Mpx
 • Zoom optyczny: 8 x
 • Przekątna ekranu: 3.0 "
 • Ogniskowa min: 24
 • Ogniskowa max: 200
 • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)
 • Wizjer: tak
 • Nośnik danych: karta microSD, karta SD
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Kolor: czarny
 • Balans bieli: zachmurzenie, fluorescencyjny, auto, cień, światło dzienne, żarówka
 • Czułość: 125, 160, 200, 250, 320, 400, 500, 640, 800, 1000, 1250, 1600, 2000, 2500, 3200, 4000, 5000, 6400, 8000, 10000, 12800, 25600
 • Format zapisu zdjęć: RAW, JPEG
 • Sony RX10 IV + akumulator NP-FW50

  Optyczny obiektyw zmiennoogniskowy o pokaźnej przysłonie 24–600 mm F2,4–4
  Obiektyw z 25-krotnym zoomem optycznym zagwarantuje fantastyczny zakres ogniskowych 24–600 mm — od nad wyraz szerokiego kąta po superteleobiektyw, a do tego oferuje tryb makro. Wykorzystano w nim także innowacyjne soczewki asferyczne AA i części ze szkła ED (o wyjątkowo niskiej dyspersji), powłoki ZEISS® T* oraz jasną przysłonę F2.4–4. Dzięki czemu aparat sprawuje się nieprzeciętnie, zapewniając świetny obraz i błyskotliwy efekt bokeh.
  Matryca CMOS Exmor RS®
  315-punktowy autofokus z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej zezwala na niezwykle szybkie i dokładne ustawianie ostrości i śledzenie obiektów. Co więcej przetwornik obrazu „stacked CMOS" o skutecznej rozdzielczości 20,1 megapiksela z układem DRAM pozwala filmować w nad wyraz zwolnionym tempie 960 kl./s, a niwelująca zniekształcenia, superszybka migawka pozwala uzyskać czas otwarcia wynoszący zaledwie 1/32000 s.
  szybki procesor obrazu BIONZ X
  Nowy procesor obrazu BIONZ X przetwarza obraz szybciej niżeli jego poprzednik, a do tego pozwala uzyskać nadzwyczajne efekty przy rejestrowaniu obrazu ekspresowo poruszających się obiektów, a także przy zdjęciach seryjnych z prędkością do 24 kl./s. Nowo opracowany algorytm przetwarzania obrazu zezwala na rejestrowanie obrazów, które przy wysokiej jakości charakteryzują się niższym poziomem zakłóceń w całym zakresie czułości i zachowują naturalne detale.
  System Fast Hybrid AF jeszcze doskonalszy
  System Fast Hybrid AF, który po raz pierwszy trafił do aparatu serii RX10, ma ekspresowo działający autofokus o czasie reakcji zaledwie 0,03 s. Ten niezwykły system AF jest świetnym połączeniem rewelacyjnej prędkości działania i możliwości śledzenia, jakie gwarantuje AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej, a także wysokiej skrupulatności AF z detekcją kontrastu. Aparat zyskuje zupełnie nowe możliwości ustawiania ostrości, śledzenia i rejestrowania obrazów o wyjątkowej wyrazistości i ostrości. System ten sprawdza się we wszelkich sytuacjach, nawet w samym środku dynamicznej akcji.
  obfity zasięg wysokiej gęstości 315-punktowego obszaru ustawiania ostrości czujnika AF
  Najszersze pokrycie punktów AF (315) z detekcją fazy płaszczyzny ogniskowej — około 65% całego obszaru obrazu nowo opracowanej matrycy aparatu RX10 IV. Sprawia to, iż obszar AF jest na tyle obfity i gęsty,prędko rejestrować drobne i szybko poruszające się obiekty, a których w głównej mierze trudno jest ustawić ostrość. [1] Pokrycie AF z detekcją fazy (315 punktów) [2[ Pokrycie AF z detekcją kontrastu (25 punktów)
  technika High-density Tracking AF
  Śledzenie działa z ogromną sprawnością: model RX10 IV to pierwszy aparat Cyber-shot z technologią High-density Tracking AF, który aktywuje pola AF, żeby obszar wokół obiektu pozostał ukazany z nieszablonową stabilnością i precyzją. [1] Punkty AF widoczne na ekranie aparatu [2] Algorytm AF (niewidoczny na ekranie)
  Łatwy w użyciu, instynktowny gładzik i nastawianie ostrości dotknięciem
  Dzięki funkcji gładzika do przesunięcia pola ostrości wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie LCD, patrząc jednocześnie w wizjer. Przesuwanie jest proste i płynne bez względu na to, czy przeciągasz palcem na odpowiednią odległość (pozycja względna), czy również wskazujesz bezpośrednio wybrany obszar (pozycja bezwzględna). Dzięki funkcji nastawiania ostrości dotknięciem trzeba wyłącznie wskazać na wyświetlaczu LCD punkt, w którym ma być ustawiona ostrość.
  Poprawiona funkcja Eye AF
  Funkcja wykrywania oczu pozostała dzisiaj rozbudowana o samoczynne nastawianie ostrości i utrzymywanie jej na oku fotografowanej osoby. Dzięki temu Eye AF pozwala uchwycić zagadkowe wyrazy twarzy, i to choćby w sytuacji, gdy ta twarz jest widoczna jedynie w 3/4. Dzięki czemu masz więcej swobody przy komponowaniu nadzwyczajnego kadru.
  AF upraszcza nastawianie ostrości
  Autofokus może działać szybciej dzięki zastosowaniu inteligentnych funkcji, takich jak ogranicznik zakresu ostrzenia, który pozwala ograniczyć ustawianie ostrości do obiektów w odległości 3 m albo pokaźniejszej. Opcja AF-ON pozwala z kolei wyzwolić migawkę bez naciskania jej do połowy w celu ustawienia ostrości. Dostępny jest także tryb AF-A, który adekwatnie do zmian w ruchu obiektu samoczynnie przełącza aparat pomiędzy trybami AF-S (pojedynczy AF) i AF-C (ciągły AF).
  Wywołanie własnego ustawienia w trakcie wstrzymania
  Zapamiętane ustawienia ekspozycji (czas otwarcia migawki, przysłona, obszar AF itd.) mogą być przypisywane do niestandardowych przycisków i tymczasowo przywoływane w trakcie naciśnięcia przycisku. Na przykład jeśli fotografujesz wydarzenia sportowe na stadionie, możesz chcieć momentalnie uchwycić tablicę wyników, co wymaga tymczasowej zmiany ekspozycji, a następnie wrócić do akcji.
  Rejestracja obszaru ostrości
  Możesz zmodyfikować funkcję przycisku, przypisując mu używane ustawienie obszaru ostrości, by później w dowolnym momencie móc je błyskawicznie wywołać. Taka funkcja przydaje się, gdy rewelacyjne pole ostrości nieraz się zmienia, na przykład pomiędzy kolejnymi odbiciami w meczu tenisowym. Dla uzyskania najkorzystniejszych efektów ustawiania ostrości w fotografowanej scenie można dowolnie ustawić pole i obszar ostrości.
  Jeszcze pokaźniejsze możliwości przy zdjęciach seryjnych
  Niezwykłe połączenie przetwornika obrazu Exmor RS typu 1.0 i procesora obrazu BIONZ X pozwala na robienie zdjęć seryjnych ze śledzeniem AF/AE z prędkością ok. 24 kl./s. Maksymalna liczba klatek rejestrowanych w jednej serii to aż 249. Teraz już nigdy nie przegapisz ważnej chwili, choćby gdy wydarzenia będą następować naprawdę szybko.
  Ciche nagrywanie w finezyjnych sytuacjach
  Aparat zezwala na fotografowanie w ciszy, nawet przy zdjęciach seryjnych, co przydaje się przy robieniu fotografii zwierzętom, na przedstawieniach i wszędzie tam, gdzie hałas mógłby przeszkadzać. To zaleta kilku ustawień, które pozwalają wyciszyć migawkę („rodzaj migawki: elektroniczna; Sygnał audio: wyłączony").
  Elektroniczna migawka niwelująca zniekształcenia, do fotografowania szybkich obiektów
  informacje z przetwornika obrazu Exmor RS są odczytywane z dużą prędkością. Przekłada się to zauważalne zmniejszenie zniekształceń w obrazach momentalnie poruszających się obiektów — przykładowo w scenie kopania piłki. Elektroniczna migawka niwelująca zniekształcenia pozwala osiągnąć czas otwarcia wynoszący zaledwie 1/32000 s. [1] standardowa migawka elektroniczna[2] Migawka elektroniczna RX10 IV
  Filmowanie z zastosowaniem Fast Hybrid AF
  w trakcie filmowania ten innowacyjny, dwukrotnie szybszy system AF sprawia, że ustawianie ostrości jest prostsze i działa płynniej. Dzięki niemu realne jest skorzystanie z tego samego AF z detekcją fazy o szerokim zasięgu, co przy robieniu fotografii. Szybkość napędu i ustawienia śledzenia AF można wykorzystać do kreatywnej zabawy ostrością. Fotografując z najniższymi ustawienia szybkości, można na przykład uzyskać typowy efekt wolnego nastawiania ostrości.
  Nagrywanie filmów 4K / XAVC S
  Aparat RX10 IV jest w stanie zmieścić w filmach 4K o około 1,7x więcej danych, niż wymaga tego sygnał wyjściowy tego formatu. Odczytywanie wszystkich pikseli bez łączenia ich w grupy pozwala ograniczyć morę i efekt postrzępionych krawędzi. Użycie układu o pokaźnej skali integracji zniża efekt „rolling shutter", który może pojawiać się przy prędkich ruchach. Obsługa formatu XAVC S pozwala na zapis filmów 4K i Full HD w wysokiej jakości. Znamionują się one śladowym poziomem szumu spowodowanego kompresją a maksymalna szybkość zapisu to 100 Mb/s i 50 Mb/s.
  Rejestracja w pliku proxy przyspiesza i upraszcza montaż, a także udostępnianie
  Przy rejestracji filmów w pełnej rozdzielczości 4K aparat RX10 IV może także nagrywać plik pośredni (proxy) o nieznacznej przepływności, który przyspiesza i upraszcza montaż, a także poprawia produktywność pracy — zwłaszcza na słabszych komputerach. Plik proxy pozwala również współpracować online i łatwiej udostępnić go innym.
  fachowe funkcje filmowe
  Aparat oferuje funkcje profilu obrazu, S-Gamut/S-Log2/S-Log3, wspomaganie wyświetlania gamma, Zebra, HDMI Clearout, TC/UB, sterowanie nagrywaniem oraz wyświetlanie znaczników — to pakiet analogiczny do tego, co można znaleźć w sprzęcie dla profesjonalistów.
  Zapis w niezwykle zwolnionym tempie — do 40x wolniej niż w rzeczywistości
  Przetwornik obrazu „stacked CMOS" umożliwia fotografowanie z niewiarygodną prędkością 960 kl./s (z 40-krotnym spowolnieniem w stosunku do ruchu naturalnego) poprzez długi czas (do 4 sekund w trybie priorytetu jakości i do 7 sekund w trybie priorytetu czasu nagrywania), w pełnym zakresie ogniskowych aż po ustawienie superteleobiektywu. Dzięki czemu dziejące się w pokaźnej odległości wydarzenia można dzisiaj zarejestrować tak, jakby odległość do nich była dużo mniejsza, a do tego z nieszablonową ostrością i w spowolnieniu demonstrującym wszystkie detale.
  Stabilizator Optical SteadyShot™
  Opracowana poprzez firmę Sony technologia optycznej stabilizacji obrazu jest bardzo przydatna w trakcie nagrywania i fotografowania z ręki, zwłaszcza przy słabym oświetleniu albo w końcowym zakresie superteleobiektywu do 600 mm. Ten system pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki nawet o 4,5 jednostki i uniemożliwia rozmyciom, co przekłada się na bardziej jednostajną jakość zdjęć. [1] SteadyShot WYŁĄCZONY [2] SteadyShot WŁĄCZONY
  wygodny, odchylany wyświetlacz LCD, a także ekran na górze korpusu
  wbudowany wyświetlacz LCD ma udoskonaloną aniżeli w poprzednim modelu rozdzielczość 1440 punktów, co zapewnia bardziej komfortowy podgląd i nastawianie ostrości. Co więcej, ekran można również odchylić pod kątem 109° w górę i 41° w dół. Dzięki czemu w trakcie filmowania komfortowoj kontrolować ujęcia bez względu na pozycję. W górnej części korpusu znajduje się wyświetlacz, który pozwala osobom korzystającym z wizjera bez ruszania aparatem sprawdzić najważniejsze ustawienia.
  Zoom Assist
  Jeśli zgubisz poruszający się obiekt w trakcie kadrowania (co zdarza się podczas nagrywania z superteleobiektywem), naciśnij i przytrzymaj przycisk C (użytkownika), do którego przypisano funkcję Zoom Assist, by uruchomić funkcję automatycznej regulacji zoomu. Znajdź i utrzymaj w kadrze obiekt, a następnie zwolnij przycisk. Aparat samoczynnie powróci do oryginalnej ogniskowej, umożliwiając wznowienie nagrywania. (Podpisy zdjęć – z lewej: Znajdowanie i utrzymywanie obiektu w kadrze, z prawej: ponownie skadrowany)
  znaczna wytrzymałość na kurz i wilgoć
  W aparacie użyto uszczelnienia oporne na kurz i wilgoć, i specjalnie skonstruowane ruchome części. Dzięki temu może on sprostać wyzwaniom fotografowania w plenerze czy w trakcie imprez sportowych — w deszczu, kurzu, wielkiej wilgotności i nie tylko.
  Przechwytywanie fotografii z filmów
  Możesz wybrać decydujący moment w nagranym filmie 4K i zapisać go w formie fotografie 8 MP. W sytuacji nagrań Full HD można utworzyć plik z obrazem o rozdzielczości 2 MP.
  lepsza funkcja wyróżniania krawędzi
  Przy robieniu fotografii w trybie ręcznej regulacji ostrości albo bezpośredniej ręcznej regulacji ostrości funkcja wyróżniania krawędzi eksponuje wybranym kolorem kontury w obszarze, na który jest nastawiona ostrość. Dzisiaj działa jeszcze lepiej i radzi sobie np. Ze nieprzystępnym nastawianiem ostrości w trybie makro.
  Moje menu — własny interfejs
  Funkcja Moje menu pozwala przystosowywać menu i kreować w nich własne elementy, które można prędko przywołać. Realne jest także przypisanie do przycisków choćby 30 funkcji, co oznacza przebudowanie interfejsu aparatu pod kątem własnych preferencji.
  Łącze informacji o lokalizacji poprzez Bluetooth
  Łącze informacji o lokalizacji pozwala w pełni wykorzystać możliwości aparatu RX10 IV. Aparat można sparować z aplikacją PlayMemories Mobile™ zainstalowaną na zgodnym telefonie komórkowym lub tablecie, aby uzyskiwać informacje o lokalizacji, zapisywać je na fotografiach i korygować ustawienia daty/czasu i lokalizacji w aparacie. Aplikacja PlayMemories Home™ na komputerze osobistym umożliwia rozmieszczenie zaimportowanych fotografii na mapie.
  Zdalne sterowanie aparatem
  Pobierz i zainstaluj na komputerze aplikację zdalnego sterowania aparatem, by zmieniać ustawienia aparatu, robić zdjęcia i obsługiwać aparat z komputera za pośrednictwem kabla USB. Takie rozwiązanie pozwala również bezpośrednio zapisywać dane zarejestrowane przez aparat.
  Sterowanie / udostępnianie jednym dotknięciem
  Sterowanie jednym dotknięciem zezwala na wykorzystanie smartfona albo tabletu jako wizjera/pilota. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać fotografie/filmy do pamięci urządzenia w celu udostępniania ich w serwisie społecznościowym. Starczy zainstalować aplikację PlayMemories Mobile na urządzeniu z systemem Android i technologią NFC za pośrednictwem sieci Wi-Fi®, a następnie przyłożyć urządzenie do aparatu, żeby je zbratać. Nie masz NFC? To nie problem. Urządzenia można parować także dzięki nowej kompatybilności z kodami QR.
  Capture One Express (dla Sony)
  Capture One Express (dla Sony) to jeden z najkorzystniejszych konwerterów plików RAW na świecie, który odwzorowuje odcienie i detale z niezwykła precyzją. To zintegrowane rozwiązanie z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb łączy w sobie funkcję zarządzania zasobami cyfrowymi i wszystkie niezbędne narzędzia do regulacji z szybkością i niedługim czasem reakcji. * Wszelkie pytania na temat programu Capture One Express (dla Sony) i pomocy go dotyczącej, w tym pytania dotyczące poręcznej kompatybilności, prosimy kierować do marki Phase One.
  Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X
  towar jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X, a także iMovie.

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Aparaty cyfrowe