• Producent: Sony
  • Kategoria: Gry PlayStation3
  • Wersja językowa: angielska
  • Gatunek: akcja
  • PEGI (wiek gracza): 7+
  • Tryb multiplayer: tak

Minecraft to przebojowa produkcja niezależnego studia Mojang Specifications. Gracze wcielają się w górnika, który wpierw pozyskuje spore przypominające cegły bloki, a potem generuje z nich przeróżnego rodzaju konstrukcje.

Cała gra to w gruncie rzeczy jedna szeroka piaskownica, nieograniczająca w żaden sposób swobody gracza. Zostajemy wrzuceni do wygenerowanego proceduralnie świata zbudowanego w całości z trójwymiarowych bloków. Bawiąc się w górnika uzyskujemy materiały, z których potem produkujemy wszystko, co jedynie sobie wymarzymy – broń, narzędzia czy budynki. Świat Minecrafta zbudowany jest wyłącznie z takich właśnie bloków i w grze znajdziemy 55 rozmaitych ich rodzajów, każdy posiadający własne właściwości i nadający się do przeróżnych celów.

Gra proponuje zabawę w trybie tradycyjnym, w którym możemy bez żadnego stresu wytwarzać kolejne konstrukcje i tryb Survival. W tym drugim gracze mogą czuć się bezpiecznie tylko w trakcie dnia. Gdy natomiast zapada noc pojawiają się potwory, a ich jedynym celem jest pozbawienie nas życia i tylko trafne przygotowanie w czasie dnia może nas ocalić przed śmiercią. Nasze działania mogą sięgać tak daleko, jak tylko zechcemy, ponieważ świat gry jest nieograniczony i kreuje się samoczynnie wraz z odkrywaniem nowych obszarów. Na dodatek, twórcy zadbali o udostępnienie trybu multiplayer, w którym podciągamy konstrukcje we współpracy z innymi graczami.

Grafika Minecraft utrzymana jest w stylistyce retro. Choć całość gry wyprodukowana została w pełnym trójwymiarze, to jednocześnie każdy element świata zbudowany jest z dużych prostokątnych bloków, przywołując na myśl produkcje z 8-bitowych komputerów rodzaju Commodore 64.

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Gry PlayStation3