Nikon D500 Ocena produktu:

od 6890,00 PLN

oszczędzasz do 38%

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
 • Rozdzielczość: 21.6 Mpx
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Format zapisu zdjęć: RAW, TIFF, JPEG
 • Przekątna ekranu: 3.2 "
 • Wizjer: tak
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 5568 x 3712 px
 • Czułość: 100-51200
 • Procesor obrazu: Expeed 5
 • Samowyzwalacz: 10, , 9, 5, 1, 2, 3 s
 • Zdjęcia seryjne: 10 kl/s
 • Nośnik danych: karta MicroSD, karta SD
 • Nagrywanie filmów: 4096 x 2160 (4K)

Potęga modelu flagowego, poręczność formatu DX. Większe możliwości dzięki aparatowi D500.
Nikon D500, młodszy brat modelu D5 – flagowego aparatu firmy Nikon formatu FX – proponuje niezwykłe możliwości i zdumiewającą precyzję. Opracowany przez firmę Nikon 153-polowy system AF nowej generacji charakteryzuje się istotnie szerokim pokryciem kadru. Nowa matryca i nowy detektor pomiaru światła szczególnie staranne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów. Aparat pozwala wykonywać zdjęcia z szybkością do 10 kl./s, a dzięki buforowi o sporej objętości w jednej linii można wykonać choćby 200 zdjęć w formacie NEF (RAW). Oznacza to możliwość uzyskania 20-sekundowej linii fotografii najwyższej jakości. Bezkompromisowych filmowców na pewno ucieszy to, że funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala na rejestrowanie aparatem do 29 minut i 59 sekund materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

nieprzeciętna skuteczność systemu AF: perfekcyjna precyzja
Dzięki zaimplementowaniu systemu AF znanego z modelu D5 – sztandarowego aparatu formatu FX firmy Nikon – aparat D500 ustawia ostrość z najwyższą precyzją, choćby w niemal całkowitych ciemnościach. Dzięki niewiarygodnej liczbie 153 pól AF (w tym 99 pól krzyżowych) ten niezwykły system AF zagwarantuje niespotykane pokrycie, odpowiadające niemal całej szerokości kadru. Czułość autofokusa już od -4 EV w sytuacji pola centralnego i -3 EV (ISO 100, 20°C) w przypadku pozostałych pól zagwarantuje nadzwyczajną efektywność w słabym świetle. Minimalne, ekspresowo poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją, a obiekty na krawędzi kadru są wykrywane z łatwością. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru poprzez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8.

pokaźniejsze możliwości – decydująca szybkość
Dzięki niezwykłym parametrom model D500 pozwala z łatwością uchwycić ważne chwile. Umożliwia fotografowanie z szybkością do 10 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF lub z podniesionym lustrem. Wyraźnie lepszo funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na zapotrzebowania fotografii sportowej lub dowolnych sytuacji, w których fotografowane obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Dzięki nowemu układowi ASIC asygnowanemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest za każdym razem kierowane do systemu AF. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra pokaźnie skracają czas przesłonięcia wizjera w trakcie szybkich linii. Bufor aparatu o obfitej obszerności umożliwia wykonanie w jednej linii do 200 fotografii w formacie NEF (RAW) albo obfitych zdjęć JPEG. Dwa gniazda kart pamięci (jedno na karty XQD i jedno na karty SD UHS II) z łatwością sprostają oferowanej poprzez aparat niezwykłej szybkości fotografowania oraz zapewnią natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną serią. Port USB 3.0 pozwala na szybką transmisję obszernych ilości informacji, a wbudowana funkcja SnapBridge zezwala na bezprzewodową transmisję zdjęć. Osoby oczekujące jeszcze obszerniejszej szybkości przesyłania danych docenią zgodność modelu D500 z opcjonalnym przekaźnikiem WT-7A, który pozwala przesyłać pliki na serwer FTP albo do komputera z prędkością do 866,7 Mb/s.

genialne zdjęcia dzięki progresywnemu czujnikowi pomiaru światła i znakomitej matrycy

Bez względu na to, czy chcesz sfotografować geparda w biegu czy akrobacje podczas imprezy sportów skrajnych, model D500 sprosta zadaniu. I nie będzie to zwyczajne zdjęcie. Matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 megapiksela i czujnik pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. Pikseli szczególnie precyzyjne rozpoznawanie obiektów, unikatowe odwzorowanie szczegółów obrazu i bogate przejścia tonalne. Dzięki odchylanemu monitorowi dotykowemu LCD o unikatowej czułości, przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2,36 mln punktów model D500 usprawnia wykonywanie zdjęć z góry lub z dołu. Na dodatek pozwala z łatwością oglądać zdjęcia i wybierać najlepsze, a także wprowadzać dane o autorze, lokalizacji, IPTC i prawach autorskich. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem wybierać pola AF, wyzwalać migawkę albo przywoływać wstępnie ustawione dane punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze obszerniejszej kontroli program Picture Control 2.0 upraszcza definiowanie parametrów równocześnie w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne zapewnia maksymalny zakres dynamiki i usprawnia późniejszą obróbkę, a ustawienie przejrzystość pozwala starannie dobrać poziom szczegółowości.

Bohater ciemności – uchwyć momenty niewidoczne dla innych

nieprzystępne warunki oświetleniowe nie są dla modelu D500 żadną przeszkodą. Dzięki szczególnie szerokiemu zakresowi czułości ISO zagwarantuje on niedostępne wcześniej możliwości fotografowania w słabo oświetlonych miejscach i genialnie radzi sobie z jasnymi obszarami kadrów. Opracowany przez firmę Nikon nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 powoduje, iż w standardowym zakresie czułości – od ISO 100 do ISO 51200 – jakość fotografii jest nad wyraz wysoka. Nieduży szum pozostał pokaźnie zredukowany i choćby przycięte fotografie zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Czułość ISO można zmniejszyć do ustawienia Lo 1, odpowiadającego czułości ISO 50, lub powiększyć do ustawienia Hi 5, odpowiadającego niewiarygodnej czułości ISO 1640000. W połączeniu z systemem AF działającym w niemal całkowitej ciemności (-4 EV w sytuacji pola centralnego) ustawienie Hi 5 pozwala wykonywać fotografie w sytuacjach, w których wcześniej wydawało się to niemożliwe. Te nad wyraz wysokie czułości ISO wykonywanie zdjęć bez wykorzystania lampy i mogą zostać zastosowane w zastosowaniach specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona.

Filmy w jakości 4K/UHD
Model D500 – pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa formatu DX marki Nikon zaopatrzona w funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości 4K/UHD – wytwarza w całości świeże możliwości filmowania. Filmy w rozdzielczości 4K/UHD (3840 x 2160 pikseli) mogą być nagrywane przez maksymalnie 29 minut i 59 sekund z szybkością 30p/25p/24p i zachowaniem natywnych proporcji w celu uzyskania najwyższej jakości obrazu. Filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować z prędkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. Opracowany poprzez producenta Nikon mechanizm elektronicznej redukcji drgań stanowczo ogranicza wpływ drgania aparatu na filmy nagrywane z ręki w jakości Full HD. W trakcie filmowania w trybie M czułość dla wszystkich rozdzielczości wideo i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie automatycznego doboru czułości ISO przystępne są wartości od ISO 200 aż do Hi 5. Istnieje w dodatku możliwość określenia maksymalnych wartości ISO, jakie mogą zostać wybrane. Aparat proponuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: nawet filmy 4K/UHD można rejestrować na karcie pamięci albo wysyłać bez kompresji poprzez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. W trakcie zdalnego fotografowania wyjście HDMI jest dostępne dla wszystkich rozdzielczości filmów. Pozostałe przystępne funkcje to m.in. Zastosowany interwalometr i funkcja tworzenia filmów poklatkowych w jakości 4K/UHD.

ergonomiczność formatu DX i niepodatność na miarę pragnień
Model D500 – młodszy brat modelu D5 – to aparat, na którym można polegać w ekstremalnych warunkach. Niepodatny metalowy szkielet z elementami wyprodukowanymi z wytrzymałego stopu magnezu i włókna węglowego stwarza lekką i trwałą konstrukcję. Wszystkie połączenia, przyciski i pokrętła są kompletnie zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki energooszczędnemu działaniu można zrobić istotnie więcej zdjęć, zanim niezbędne będzie ponowne naładowanie akumulatora. Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 obsługuje trzy przeróżne warianty źródeł zasilania i ułatwia obsługę aparatu podczas realizowania zdjęć w pozycji pionowej. Potwierdzona testami solidność migawki aparatu wynosi 200 000 cykli.

Obiektywy NIKKOR: mocne strony formatu DX w trakcie korzystania z teleobiektywów

Legendarne obiektywy NIKKOR marki Nikon znamionują się niezrównaną ostrością i uniwersalnością. Model D500 współpracuje ze wszystkimi obiektywami NIKKOR formatu DX. Dzięki matrycy formatu DX podczas fotografowania z użyciem obiektywów formatu FX o współczynniku kadrowania 1,5x można uzyskać efekt teleobiektywu. Przy ustawieniu teleobiektywowym po podłączeniu obiektywu AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR do aparatu D500 można uzyskać taki sam kąt widzenia jak w cyfrowej lustrzance jednoobiektywowej formatu FX z teleobiektywem o ogniskowej 600 mm. W porównaniu z zestawem pełnoklatkowym waga i długość obiektywu są mniej więcej o połowę mniejsze, co stanowi niewątpliwą zaletę w trakcie podróży. Możesz dzisiaj przenieść się w sam środek akcji lub sfotografować trudno przystępne ptasie gniazdo bez zmagania się z niedogodnościami towarzyszącymi korzystaniu z cięższych fachowych zestawów.

I stała się światłość
Model D500 w pełni współpracuje z cenionym systemem iTTL/kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) i nowym progresywnym bezprzewodowym systemem oświetlenia producenta Nikon sterowanym radiowo. Dzięki czemu można prosto korzystać z lamp błyskowych, takich jak profesjonalna lampa SB-910, kompaktowy model SB-700 czy model SB-5000 wykorzystujący technologię sterowania radiowego. W połączeniu z opcjonalnym przekaźnikiem WR-R10 aparat D500 umożliwia sterowanie nawet sześcioma grupami lamp SB-5000 i bezprzewodowe wyzwalanie ich z innego wnętrza, zza przeszkód czy na zewnątrz w silnym słońcu.

Połącz aparat z urządzeniami inteligentnymi za pomocą technologii SnapBridge.

Model D500 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa marki Nikon kompatybilna z funkcją SnapBridge. Ta funkcjonalna aplikacja firmy Nikon zagwarantuje stałą łączność (przy niskim zużyciu energii) między aparatem a smartfonem albo tabletem, wykorzystując technologię Bluetooth Low Energy (BLE). Pozwala to na automatyczne synchronizowanie realizowanych fotografii do urządzenia inteligentnego bez zbytniego obciążania akumulatora aparatu. Synchronizowane podczas fotografowania zdjęcia są natychmiast przekadrowywane do rozmiaru ułatwiającego ich przeglądanie i szybkie przesyłanie do portali społecznościowych. Można jeszcze sterować najważniejszymi funkcjami aparatu z poziomu urządzenia inteligentnego i w prosty sposób nadawać zdjęciom oznaczenia geograficzne. Na dodatek w każdej nowej lokalizacji aplikacja SnapBridge na podstawie danych GPS odbieranych przez urządzenie inteligentne samoczynnie wprowadza w aparacie ustawienia czasu lokalnego i czasu UTC. Produkowane fotografie będą oznaczone właściwą datą bez względu na liczbę przekroczonych stref czasowych. Dzięki wyposażeniu modelu D500 w funkcję łączności NFC (ang. Near Field Communication) nawiązanie połączenia między aparatem a urządzeniem inteligentnym przy pierwszym uruchomieniu aplikacji SnapBridge jest szczególnie proste.

W komplecie czapka I am Nikon
Czuj sie cieplo i fajnie wygladaj w oficjalnej, czarno-szarej dzianinowej czapce Nikon. Ta lekka czapka w uniwersalnym wymiarze jest stworzona w 100% z akrylu, który zagwarantuje miękkośc i ciepło, a w dotyku jest podobny do welny. Na przodzie czapki znajduje sie gumowy emblemat I AM Nikon.


Pozostałe parametry matrycy

System usuwania kurzu:
- Czyszczenie matrycy, zbieranie informacji porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)


Pozostałe właściwości obiektywu

Współpraca z obiektywami:
AF NIKKOR, w tym obiektywami typu G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC),, a także obiektywami DX, obiektywami AI-P NIKKOR i obiektywami AI bez procesora (tylko tryby ekspozycji A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub pokaźniejszym (z obiektywami o otworze względnym f/8 lub większym wskaźnik obsługuje 15 pól AF, z których 9 można wybrać).


Pozostałe parametry wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Obszar fotografie DX (24 x 16): Około 100% w poziomie i 100% w pionie; obszar fotografie 1,3x (18 x 12): Około 98% w poziomie i 98% w pionie
- rozszerzenie: Około 1,0x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; -1,0 m-1)
- Dystans widzenia całej matówki: 16 mm (-1,0 m-1; od okularu wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -2 do +1 m-1
- Matówka: Matówka BriteView Clear Matte Mark II rodzaju B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- wyświetlacz LCD typu TFT o przekątnej 8 cm (3,2 cala)
- Rozdzielczość ok. 2359 tys. Punktów
- Odchylany, dotykowy
- O kącie oglądania wynoszącym 170°
- Pokrycie kadru wynoszące około 100%
- Możliwość ręcznego sterowania jasnością monitora


Akcesoria w zestawie

- Czapka I am Nikon
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (dostarczana z adapterem wtyczki lub kablem zasilającym typu stosownego dla kraju bądź regionu sprzedaży)
- Zatrzask kabla USB
- Zatrzask kabla HDMI
- przewód USB UC-E22
- Pasek na szyję AN-DC17


Akcesoria opcjonalne

Pojemnik bateryjny:
Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 z jednym akumulatorem jonowo-litowym Nikon EN-EL18a albo EN-EL18 (sprzedawane oddzielnie), jednym akumulatorem jonowo-litowym Nikon EN-EL15 albo ośmioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi lub litowymi rodzaju AA. Korzystanie z akumulatorów EN-EL18a albo EN-EL18 wymaga wykorzystania pokrywy komory akumulatora BL-5.

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Lustrzanki cyfrowe