Nikon D5500

chwilowy brak towaru

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
 • Rozdzielczość: 24 Mpx
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Format zapisu zdjęć: RAW, JPEG, DPOF
 • Przekątna ekranu: 3.2 "
 • Wizjer: tak
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 6000 x 4000 px
 • Czułość: 100-25600
 • Procesor obrazu: Expeed 4
 • Samowyzwalacz: 1, 9 s
 • Zdjęcia seryjne: 5 kl/s
 • Nośnik danych: karta SD
 • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)

Pokaż światu, co potrafisz, i zrób swoje najkorzystniejsze w życiu zdjęcia aparatem Nikon D5500.
Ta lekka i smukła cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa z przychylną obsługą przy użyciu ekranu dotykowego daje pełnię swobody wyrażenia siebie poprzez fotografie.

D5500 nie rozczarowuje ani wtedy, gdy niezbędna jest szybkość, ani wtedy, gdy jest niedużo światła.

nawet po wydrukowaniu w obszernym formacie lub wyświetleniu na wielkim ekranie Twoje zdjęcia będą perfekcyjnie ostrymi obrazami ukazującymi Twoje widzenie świata.

momentalnie reagujący odchylany wyświetlacz dotykowy oferuje instynktowną obsługę, a zastosowany interfejs Wi-Fi pozwala na proste udostępnianie wysokiej jakości fotografii przy użyciu urządzenia inteligentnego.
Ta wyjątkowo użyteczna i nad wyraz komfortowo leżąca w dłoni cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa to ergonomiczna perfekcja w zasięgu ręki.

Potęga rozdzielczości 24,2 mln pikseli

Ciesz się poziomem detali na zdjęciach, który nigdy nie przestanie zadziwiać. Matryca aparatu D5500 została zaprojektowana bez optycznego filtra dolnoprzepustowego (OLPF), dzięki temu maksymalnie wykorzystuje rozdzielczość 24,2 mln pikseli, zapewniając ostrość najsubtelniejszych tekstur i zapisując fotografie z niesamowitą szczegółowością.

fotografie seryjne 5 kl./s
Uchwyć ulotne ruchy i wyrazy twarzy w perfekcyjnym momencie. Dzięki możliwości rejestrowania wydarzeń w tempie pięciu klatek na sekundę lustrzanka D5500 nie przeoczy żadnego ruchu.

Procesor EXPEED 4
prędkie działanie i wspaniale ostre zdjęcia o naturalnych kolorach w każdym świetle. Prędki i zaawansowany procesor przetwarzania obrazu firmy Nikon proponuje nowoczesne możliwości w zakresie redukcji szumów i zezwala na płynne rejestrowanie filmów.

Zoptymalizowana konstrukcja

Model D5500 jest wyjątkowo poręczny, więc będziesz wybierać go do przeróżnych zadań częściej, aniżeli się spodziewasz. Lekki,potężny monolityczny korpus tej smukłej cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej powoduje, że jest ona świetnym towarzyszem fotografa przy każdej okazji.

duży monitor o wysokiej rozdzielczości
Pozwala zobaczyć każdy szczegół fotografii i filmów rejestrowanych z niesamowitych perspektyw. Pokaźny, 8,1-centymetrowy (3,2-calowy) ruchomy monitor LCD o szerokim kącie oglądania i wysokiej rozdzielczości 1 037 000 punktów. Równocześnie podczas ujęć w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz można precyzyjnie kadrować albo przeglądać ujęcia i stosować efekty specjalne.

Sterowanie dotykiem
Pełna jedność fotografującego, aparatu i obrazu. Czuły wyświetlacz dotykowy sprawia, iż fotografowanie lustrzanką D5500 jest równie intuicyjne jak przy użyciu dowolnego urządzenia inteligentnego. Starczy stuknąć w ekran, by ustawić ostrość i zrobić zdjęcie albo zmienić takie ustawienia jak przysłona, czułość ISO i czas otwarcia migawki. Przesuwanie palcem sprawia przewijanie zdjęć, a „szczypanie" dwoma palcami pozwala zwiększać i pomniejszać obraz w trakcie odtwarzania.

Dotykowy Fn

Szybka korekta kluczowych ustawień przesunięciem palca bez odrywania oka od wizjera. Do funkcji Dotykowy Fn można przypisać maksymalnie osiem ustawień, w tym punkty ostrości, tryby pól AF, przysłonę i czułość ISO.

Tryb efektów
zdjęcia i filmy podkreślające się dzięki użyciu różnych efektów specjalnych. Wypróbuj efekt Pop,rozpromienić odcienie. Uzyskaj klimat retro, korzystając z efektu aparatu zabawkowego. W trakcie fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i przystosować jego intensywność.

Picture control 2.0

rewelacyjna realizacja kreatywnych wizji. Ustawienia Picture Control pozwalają łatwo przejąć całkowitą kontrolę nad wyostrzaniem, kontrastem, jasnością, odcieniem i nasyceniem jednocześnie w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Do wyboru jest siedem ustawień: charakterystyczne, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret, Krajobraz i Równomierne. W tym ostatnim trybie pozostawiane są wszelkie detale i bogate informacje tonalne, więc najlepiej go wybrać, gdy planuje się późniejszy retusz zdjęć.

Wizjer optyczny
krystaliczny obraz tego, co widzi aparat. Starczy przyłożyć oko do wizjera, aby obserwować fotografowane obiekty w czasie rzeczywistym, bez opóźnień i bez rozpraszającego otoczenia.cykl fotografowania przebiegał jeszcze płynniej, aparat D5500 automatycznie wyświetla zrobione właśnie zdjęcie na monitorze LCD w momencie, gdy odrywasz oko od wizjera.

Rozbudowa systemu

Dzięki systemowym akcesoriom do lustrzanek Nikon, można powiększać kreatywne możliwości. Dzięki poręcznym lampom Nikon Speedlight odkryj, jak prosta może być fotografia w świetle błyskowym, albo sięgnij po najkorzystniejszą jakość nagrań dźwiękowych, korzystając z opcjonalnego mikrofonu stereofonicznego ME-1. Marka Nikon oferuje narzędzia na zapotrzebowania każdej dziedziny fotografii, w której zechcesz się realizować.


W pakiecie obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR
znikomy, lekki obiektyw zmiennoogniskowy formatu DX – wspaniały do codziennego fotografowania. Zakres ogniskowych od szerokokątnej do niedługiego teleobiektywu i kompaktowa kompozycja sprawiają, że jest to rewelacyjny obiektyw uniwersalny. Dzięki niemu możesz w każdej chwili fotografować różne tematy, od fotografii miejskiej i pejzaży po rodzinne wydarzenia sportowe i pełne akcji filmy HD. Niezależnie od fotografowanego obiektu funkcja Redukcja drgań marki Nikon pozwala uzyskać ostry obraz choćby przy słabym oświetleniu. Dzięki ulepszonej konstrukcji ten obiektyw jest niewielki i komfortowy w użyciu.

prędki, płynny autofokus: Silnik krokowy marki Nikon
Nowy silnik krokowy firmy Nikon ekspresowo ustawia ostrość i idealnie sprawdza się przy filmowaniu. Dzięki nowemu silnikowi ten obiektyw znamionuje się cichszym i szybszym działaniem autofokusa niżeli jego poprzednik. Zmieniając ogniskową, można natychmiast wyjątkowo starannie ustawić ostrość na fotografowane obiekty. Podczas filmowania silnik pozwala na płynną zmianę ostrości z jednego obiektu na drugi, a odgłos jego pracy jest praktycznie niesłyszalny.

Jakość obrazów standardowa dla firmy Nikon

Ten obiektyw formatu DX został zaprojektowany tak, by w pełni wykorzystać wysoką rozdzielczość i zaawansowaną technikę matrycy Twojej cyfrowej lustrzanki producenta Nikon. Dwie soczewki asferyczne minimalizują aberrację sferyczną i dystorsję, dzięki czemu można uzyskać zdjęcia i filmy o wysokiej rozdzielczości, żywych kolorach, z znakomitym kontrastem i wyjątkową szczegółowością.


W pakiecie obiektyw AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II
Wyjątkowo nieznaczny teleobiektyw formatu DX. Dzięki uniwersalnemu zakresowi ogniskowych 55–200 mm i ultrakompaktowej konstrukcji ten teleobiektyw stanowi genialne uzupełnienie mniejszych cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych formatu DX.
śladowy, lekki i wygodny w obsłudze – ten obiektyw rewelacyjnie pasuje do fotografowania odległych obiektów, w podróży, w trakcie zabaw w terenie oraz do amatorskiej fotografii przyrodniczej. Kompaktowa kompozycja gwarantuje komfortowe fotografowanie z ręki, a mechanizm chowania obiektywu zapewnia unikatową praktyczność. Autofokus jest szybki, staranny i szczególnie cichy, a mechanizm redukcji drgań marki Nikon pozwala rejestrować nieporuszone zdjęcia.

użyteczny teleobiektyw zmiennoogniskowy
Wszechstronny zakres ogniskowych 55–200 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm: 82,5–300 mm). Idealny do fotografowania w podróży, odległych obiektów, zabaw w terenie, a także amatorskiego fotografowania przyrody.

Mechanizm chowania obiektywu
zezwala na chowanie nieużywanego obiektywu, co usprawnia jego przenoszenie.
Ultrakompaktowa, lekka kompozycja: obiektyw waży zaledwie 300 g i ma tylko 83 mm długości po schowaniu.

System redukcji drgań (VR)
gwarantuje wyraźne, nieporuszone zdjęcia. Gwarantuje obszerniejszą stabilność w trakcie fotografowania z ręki i pozwala na stosowanie czasów migawki dłuższych choćby o cztery poziomy. Mechanizm redukcji drgań jest wyjątkowo cichy, nawet w trakcie filmowania.

zdjęcia o jakości właściwej dla marki Nikon

Ten obiektyw wytwarza piękne, ostre zdjęcia i filmy nawet podczas fotografowania bez użycia statywu. Soczewka ze szkła o superniskiej dyspersji minimalizuje aberrację chromatyczną w celu uzyskania zdjęć o wysokim kontraście.


Pozostałe właściwości obiektywu
Współpracujące obiektywy: Funkcja autofokusa jest przystępna tylko w sytuacji obiektywów AF-S i AF-I. Funkcja autofokusa nie jest przystępna z innymi obiektywami typu G i D, obiektywami AF (nie można używać obiektywów IX NIKKOR ani obiektywów do aparatu Nikon F3AF) ani obiektywami AI-P. Obiektywów bez procesora można używać w trybie M, ale nie działa wówczas pomiar ekspozycji aparatu. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub obszerniejszym.
Pozostałe właściwości wyświetlacza
Wizjer: - Wizjer z pentagonalnym układem luster z poziomu oka- Pokrycie kadru: Około 95% w poziomie i 95% w pionie- powiększenie: Około 0,82x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; –1,0 m-¹).- Dystans widzenia całej matówk: 17 mm (–1,0 m-¹; od okularu wizjera)- Korekcja dioptrażu: od –1,7 do +0,5m-¹- Matówka: BriteView Clear Matte Mark VII typu BMonitor:- Przekątna 8,1 cm (3,2 cala)- Ruchomy ekran dotykowy LCD rodzaju TFT z kątem oglądania 170°- 100-procentowe pokrycie kadru- Regulacja jasności- Funkcja włączania/wyłączania przez czujka zbliżenia oka- Około 1 037 000 punktów (720 x 480 x 3 = 1 036 800 punktów)
Tryby / Efekty
samoczynny • Av (Priorytet przysłony) • Bez lampy • Czarno-biały • Efekt miniatury • Film • Krajobraz • Makro • Nocny • P (Program) • Plaża • Portret • Ręczny • Sport • Tv (Priorytet migawki) • Wnętrza • Zwierzęta • Śnieg
Funkcje specjalne
Odtwarzanie:- Odtwarzanie pełnoekranowe albo widok miniatur (4, 12 albo 80 i kalendarz)- powiększenie w trybie odtwarzania- Odtwarzanie filmów- Pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i/albo filmy- Wyświetlanie histogramów- Wyróżnianie obszarów prześwietlonych- dane o zdjęciu- Wyświetlanie informacji pozycji- automatyczny obrót fotografii- Ocenianie fotografii i wprowadzanie komentarzy do fotografii (o maksymalnej długości 36 znaków)
Akcesoria w komplecie
- Obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR- Obiektyw AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II- Torba na aparat- Karta pamięci 16 GB- Gumowa muszla oczna DK-25- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B- Akumulator jonowo-litowy EN-EL14a (z pokrywką styków)- Ładowarka MH-24 (adapter wtyczki dostarczany tylko w krajach lub regionach, w których jest wymagany; typ zależy od kraju, w którym towar jest sprzedawany)- Pasek AN-DC3- przewód USB UC-E23- przewód audio-video EG-CP16
Przysłona
- Maksymalny otwór względny: f/3.5-5.6G- śladowy otwór względny: f/22–38- liczba segmentów przysłony: 7 (zaokrąglony otwór przysłony)- Przysłona w pełni automatyczna • - Maksymalny otwór względny: f/4–5,6- niewielki otwór względny: f/22–32- liczba segmentów przysłony: 7 (kolista)

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Lustrzanki cyfrowe