Nikon D750 Ocena produktu:

od 5899,00 PLN

oszczędzasz do 30%

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
 • Rozdzielczość: 24 Mpx
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Format zapisu zdjęć: RAW, JPEG
 • Przekątna ekranu: 3.2 "
 • Wizjer: tak
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 6016 x 4016 px
 • Czułość: 100-12800
 • Procesor obrazu: Expeed 4
 • Samowyzwalacz: 2 s
 • Zdjęcia seryjne: 6.5 kl/s
 • Nośnik danych: karta MicroSD
 • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)

Realizuj swoje wizje dzięki szybkiemu, wszechstronnemu i uniwersalnemu modelowi D750.
W świecie, w którym wszystko jest realne, ta wszechstronna pełnoklatkowa lustrzanka o rozdzielczości 24,3 miliona pikseli daje swobodę, która ośmiela.
Dzięki mistrzowskiej technologii przetwarzania obrazu, a także mocnej, kompaktowej konstrukcji ten aparat sprawdzi się w każdej sytuacji.

Nowo zaprojektowana matryca formatu FX gwarantuje wyjątkową jakość fotografii, szczególnie przy wysokich czułościach ISO, w sytuacji których obraz jest czystszy niżeli kiedykolwiek.

Niezwykła czułość autofokusa, zdjęcia seryjne z szybkością do 6,5 kl./s i możliwość nagrywania filmów Full HD w rozdzielczości 1080/60p w połączeniu z odchylanym monitorem zezwalają na niczym nieskrępowaną ekspresję. Wbudowany interfejs Wi-Fi upraszcza natychmiastowe udostępnianie niesamowitych fotografii.

Matryca o rozdzielczości 24,3 mln pikseli w formacie FX
Pełnia detalów, pełna swoboda. Zupełnie nowa matryca oferuje obfity zakres dynamiczny praktycznie bez szumu niezależnie od czułości, dzięki temu rejestruje obrazy o zadziwiającej ostrości i bogactwie przejść tonalnych.

wspaniała czułość ISO
Aparat pozwala robić bardziej wyraźne i ostrzejsze fotografie przy wysokiej czułości ISO. Zakres czułości ISO od 100 do 12800 można zwiększyć do odpowiednika zakresu od 50 do 51200.

profesjonalny autofokus
Dzięki zachowaniu czułości nawet przy -3 EV i zastosowaniu funkcji wyboru pola AF z grupy opracowanej przez markę Nikon aparat D750 może z unikatową starannością ustawiać ostrość na obiekcie choćby przy słabym oświetleniu.

Wytrzymały odchylany monitor
Rejestruj fotografie i filmy z nieszablonowych punktów widzenia. Ekran można przechylać na boki oraz odchylać do 90º w górę lub 75º w dół.

Współpraca z siecią Wi-Fi
Podziel się swoją wizją. Teraz możesz przesyłać wyśmienite zdjęcia pełnoklatkowe za pośrednictwem współpracującego smartfonu bądź tabletu. Starczy pobrać na urządzenie inteligentne gratisowy program Wireless Mobile Utility¹.
¹Aplikacja Wireless Mobile Utility jest zgodna z urządzeniami z systemem iOS™ i Android™. Można ją pobrać z serwisów Google Play™ i Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami handlowymi marki Google Inc.


Maksymalnie 6,5 kl./s w trybie zdjęć seryjnych
Rejestrowanie ekspresowo poruszających się obiektów z niesłychaną rozciągliwością. Bezkompromisowe obrazy w pełnej rozdzielczości rejestrowane z prędkością do 6,5 kl./s w formatach FX i DX.

Swoboda filmowania

Nagrywanie filmów Full HD (1080p) z szybkością 50/60 kl./s (innowacyjnie). Możliwość ustawiania czułości od ISO 100 aż do odpowiednika ISO 51200 oraz sterowania czasem otwarcia migawki, przysłoną i poziomem dźwięku w trakcie filmowania. Specjalne menu pozwala na zapisanie wszelkich ustawień filmowania w jednym miejscu.

EXPEED 4
znacznie zwiększa ogólną wydajność aparatu i pozwala na uzyskanie wspaniałych zdjęć. Zagwarantuje wspaniałe odwzorowanie obrazu i jakość zdjęć w szerokim zakresie czułości ISO oraz zezwala na nagrywanie filmów z wysoką liczbą klatek na sekundę.

System Picture Control 2.0
Pełna kontrola nad ustawieniami wyostrzania, kontrastu, jasności, odcienia i nasycenia w trakcie fotografowania i filmowania. Ułatwienia w późniejszej obróbce – ustawienie Równomierne zapewnia maksymalny zakres dynamiki, a ustawienie klarowność pozwala dokładnie określić poziom szczegółowości. Ustawienia można wizualnie przystosowywać w trakcie fotografowania, a cały cykl fotografowania można usprawnić, zapisując przeróżne opcje dotyczące filmów i zdjęć w specjalnym menu.

Monitor z regulacją kolorów: zezwala na ustawienie balansu barw i jasności zgodnie z preferencjami użytkownika.
Pokryty warstwą przeciwodblaskową odchylany wyświetlacz LCD o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów z układem pikseli RGBW zagwarantuje rozciągliwą i łatwą obsługę w każdych warunkach.

Energooszczędna elektronika

Dłuższe fotografowanie w jednym cyklu ładowania. Jednorazowe naładowanie ultrakompaktowego i lekkiego akumulatora jonowo-litowego EN-EL15 pozwala zrobić nawet 1230 fotografii i zarejestrować do 55 minut materiału video².
²Zgodnie ze standardem stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association

poręczna lustrzanka pełnoklatkowa

wspaniała ergonomia i lekki, monolityczny korpus aparatu gwarantują swobodę wykonywania zdjęć w formacie pełnoklatkowym. Mocno wyprofilowany uchwyt powoduje, iż aparat pewnie leży w dłoniach niezależnie od ich wielkości oraz gwarantuje wygodę trzymania go przez długi czas bez zmęczenia.

niepodatny i trwały

chroniony przez solidne uszczelnienia korpus pozwala korzystać z lustrzanki D750 w każdym środowisku. Zbudowana z włókien kevlarowo-węglowych migawka jest poddawana testom do 150 000 cykli, a konkretna, monolityczna kompozycja powoduje, że aparat jest lekki i wytrzymały.

51-polowy system autofokusa Multi-CAM 3500FX

efektowna precyzja fotografii pełnoklatkowej. Intensywny dobór pola można skonfigurować dla grupy 9, 21 lub 51 pól ostrości, a autofokus działa choćby przy poziomie oświetlenia -3 EV (ISO 100, 20°C). Szybka blokada i rozszerzona funkcja zapisu pól AF według orientacji. Piętnaście pól krzyżowych w centrum może współpracować z obiektywami AF NIKKOR o otworze względnym f/5,6 i większym, a 11 centralnych pól AF może współpracować z obiektywami o otworze względnym f/8.

wybór pola AF z grupy
udoskonalone wykrywanie i śledzenie obiektów w ruchu. W trybie wyboru pola AF z grupy przez cały czas monitorowanych jest pięć pól AF, co udoskonala możliwość namierzania i wyodrębniania z otoczenia stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego lub rozpraszającego tła. Pięciopolowy obszar AF można przemieszczać, korzystając ze wszelkich 51 pól AF, w zależności od kombinacji kadru.

Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wieloobszarowym
przeznaczona do filmowania w zróżnicowanych warunkach funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala uzyskać materiał filmowy profesjonalnej jakości w wielu formatach klatek. Aparat D750 umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z szybkością 50 kl./s (postępowie) i 60 kl./s (nowoczesnie) w formatach FX i DX ze zasadniczo obniżonymi stopniami szumów, mory i przekłamań kolorów. Sterowaną elektrycznie przysłonę można przymykać i otwierać podczas nagrywania, a rejestrowany obraz można przesyłać jako czysty sygnał wyjściowy HDMI, a także jednocześnie nagrywać jako materiał w pełnej rozdzielczości w aparacie i na zewnętrznym rejestratorze.

Swoboda filmowania
Pełna kontrola nad materiałem w trakcie filmowania. W trakcie filmowania w trybie M można ustawić czułość w zakresie od ISO 100 do odpowiednika wartości ISO 51200, a dla funkcji samoczynnego doboru czułości ISO można określić maksymalną wartość ISO, która ma być użytkowana, począwszy od ISO 200. Opracowana przez markę Nikon funkcja trójwymiarowej redukcji szumów ogranicza przypadkowe szumy, zniekształcenia i migotanie powstające przy filmowaniu z zastosowaniem wysokich czułości. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych te obszary są dokładnie wskazywane na monitorze aparatu.

Sterowanie dźwiękiem hi-fi
Rozbudowane opcje sterowania poprawiają jakość nagrań audio i proponują pokaźniejszą ogólną rozciągliwość. Wejście mikrofonu stereofonicznego i wyjście audio skrupulatną, niezależną regulację stopni dźwięku przed nagrywaniem i w jego trakcie. Aparat zezwala na dobór zakresu dźwięku (pokaźny/głos), a także redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu za pomocą wbudowanego mikrofonu.

Tryb HDR (wysoki zakres dynamiki)

Łączy dwa zdjęcia tworzone podczas jednego zwolnienia migawki w celu uzyskania nasyconych szczegółami obrazów scen o wysokim kontraście.

Funkcja zdjęć poklatkowych w aparacie
pozwala kreować filmy poklatkowe z płynnymi przejściami ekspozycji przy pomocy prostych operacji w menu. Wystarczy zastosować trybu fotografowania z interwalometrem, by wyzwalać migawkę zgodnie z ustalonym interwałem. Następnie należy skorzystać z funkcji fotografii poklatkowych, umożliwiającej zapis fotografii w formie plików filmowych, a także oglądanie powolnych zdarzeń w trybie przyspieszonego odtwarzania – od 24 do 36 000 razy szybciej.

Tryb efektów
doskonała zabawa z szeregiem efektów specjalnych, możliwość używania programów tematycznych w mocnych sytuacjach i miejscach. Efekty specjalne, w tym odcień selektywny, Szkic kolorowy, Efekt miniatury i Noktowizor, można stosować do zdjęć i do filmów. Podczas fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i przypasować jego aktywność.

Total Digital Imaging System
Pełny potencjał 24,3-megapikselowej matrycy aparatu D750 można użyć dzięki bogatej ofercie obiektywów NIKKOR. Dzięki idealnej zdolności rozdzielczej obiektywy NIKKOR spełniają kryteria każdej dziedziny fotografii. Aparat jest dodatkowo zgodny z kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) marki Nikon i współpracuje z szeregiem wszechstronnych lamp błyskowych, których można używać do twórczego fotografowania z lampą zamocowaną na aparacie lub zdjętą z niego.

Zdalna obsługa
Specjalne akcesoria do profesjonalnego sterowania bezprzewodowego i transmisji zdjęć ułatwiają organizację pracy. Migawkę aparatu można wyzwalać zdalnie z dowolnego urządzenia inteligentnego przy użyciu wbudowanego interfejsu Wi-Fi aparatu oraz specjalnej aplikacji WMU¹. W celu zwiększenia zakresu kontroli nad fotografowaniem bezprzewodowym można zastosować bezprzewodowego przekaźnika WR-R10 albo WR-T10 albo bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania WR-1, który pozwala także sterować ustawieniami aparatu. By podłączyć aparat do sieci Ethernet albo bezprzewodowej sieci LAN, należy użyć opcjonalnego przekaźnika danych UT-1 wraz z przekaźnikiem bezprzewodowym WT-5.

Nieprzypisane

wymiary przetwornika

35,9 x 24,0 mm

Pozostałe cechy wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Format FX (36x24): około 100% w poziomie i 100% w pionie. Format 1,2× (30x20): około 97% w poziomie i 97% w pionie. Format DX (24x16): około 97% w poziomie i 97% w pionie
- powiększenie: Około 0,7x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność -1,0 dpt.)
- Dystans widzenia całej matówki: 21 mm (-1,0 m-1 od tylnej soczewki wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -3 do +1 dpt.
- Matówka: BriteView Clear Matte Mark III rodzaju B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- Przekątna: 8 cm (3,2 cala)
- Niskotemperaturowy polisilikonowy odchylany ekran LCD z matrycą TFT
- Kąt oglądania 170°
- Około 100% pokrycia kadru
- Regulacja jasności i kąta

Czułość ISO (min.)

100

Czułość ISO (maks.)

12800

Pozostałe właściwości

- Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN): IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
- Gniazdo statywowe: 1/4 cala (ISO 1222)

liczba pikseli całkowita

24.93 Mpix

Pozostałe parametry matrycy

System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)

Pozostałe atrybuty obiektywu

Współpracujące obiektywy:
Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami typu G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), DX (z wykorzystaniem obszaru zdjęcia DX 24 x 16 1,5x), obiektywami NIKKOR AI-P i obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub większym (11 pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8 albo większym).

Funkcje specjalne

Odtwarzanie:
Odtwarzanie pełnoekranowe albo widok miniatur (4, 9 albo 72 zdjęcia bądź kalendarz), rozszerzenie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i filmy, wyświetlanie histogramów, wyznaczonie obszarów prześwietlonych, informacje o zdjęciu, dane pozycji i automatyczne obracanie fotografii.

Zasilanie

Akumulator przeznaczony

Balans bieli

Ręczny , Światło dzienne (cień) , Światło żarowe , Światło jarzeniowe , samoczynny , Światło dzienne (pochmurno)

Przekątna ekranu

3,2''

kanon pamięci SD / CF

SD , SDHC , SDXC

Złącza

3,5 mm minijack , miniHDMI , microUSB

ilość pikseli skuteczna

24,3 Mpix

Przetwornik obrazu

CMOS

Czyszczenie matrycy

samoczynne

Ustawianie ostrości

AF-S , MF , AF-C , AF-A (AF-S/AF-C)

Wizjer

Tak

zaimplementowana lampa błyskowa

Tak

Tryby / Efekty

Czarno-biały , Portret , Film , Av (Priorytet przysłony) , Efekt miniatury , Makro , Plaża , Zachód słońca , Tv (Priorytet migawki) , Nocny , U (Własny) , automatyczny , Sport , Bez lampy , Śnieg , Ręczny , P (Program) , Zwierzęta

Format zdjęć

NEF , JPEG

Rozdzielczość JPEG (maks.)

6016 x 4016 px

Nagrywanie filmów

Tak

Rozdzielczość filmów (maks.)

1920 x 1080 px

Format wideo

MOV

wariant kart pamięci

SD

Mocowanie obiektywu

F (Nikon, Fujifilm)

wariant aparatu

Lustrzanka cyfrowa

Optyka

Migawka

Szczelinowa , Elektroniczna

Procesor obrazu

EXPEED 4

Rozdzielczość RAW (maks.)

6016 x 4016 px

Tryby migawki

Samowyzwalacz , Pojedyncze zdjęcie , zdjęcia seryjne

Pomiar światła

Matrycowy , Centralnie-ważony

Fizyczne

Model

D750

Kolor

Czarny

Wysokość

113 mm

Głębokość

78 mm

Szerokość

140.5 mm

Waga

840 g

Pozostałe

Akcesoria w zestawie

- Gumowa muszla oczna DK-21
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (z adapterem wtyczki albo przewodem zasilającym z wtyczką stosownyą dla kraju lub regionu sprzedaży)
- Pokrywka okularu DK-5
- przewód USB UC-E17
- Pasek AN-DC14
- Płyta CD z programem ViewNX 2

Akcesoria opcjonalne

- Bezprzewodowe piloty zdalnego sterowania: WR-1, WR-R10
- przewód zdalnego sterowania: MC-DC2
- Odbiornik GPS: GP-1/GP-1A
- Pojemnik bateryjny: Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D16 z jednym akumulatorem jonowo-litowym EN-EL15 producenta Nikon lub z sześcioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi (Ni-MH) lub litowymi rodzaju AA

Gwarancja

12

Obiektyw w pakiecie

Nie

Komunikacja bezprzewodowa

WiFi

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Lustrzanki cyfrowe