ULTRATHON SPRAY 25% DEET - 170g, D378-95993 Ocena produktu:

od 32,99 PLN

  • Producent: 3M
  • Kategoria: Środki i akcesoria przeciwko owadom
nad wyraz suteczny sposób na komary

Repelent na komary Ultrathon to preparat w sprayu odstraszający owady tropikalne takie jak komary, meszki, muchy, moskity, ćmianki i kleszcze. Środek na komary gromadzi substancję odstraszającą DEET w stężeniu 25%. Dzięki powolnemu uwalnianiu substancji odstraszającej i specjalnie dostosowanego składu gwarantującego odporność na deszcz, wilgoć i pot preparat na komary Ultrathon rewelacyjnie sprawdza się w nieprzystępnych warunkach tropikalnych. Preparat przeciw egzotycznym owadom Ultrathon został tworzony na zamówienie amerykańskiego wojska w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi niebezpieczne choroby. Obecnie repelenty przeciw egzotycznym owadom firmy Ultrathon są powszechnie przystępne w sprzedaży dla każdego.


Co to jest DEET?

DEET to naturalny związek chemiczny używany jako środek odstraszający owady. DEET został opracowany przez amerykańskich chemików na ogół na użytek armii amerykańskiej w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi śmiertelne choroby. Liczne badania prowadzone z zasady w latach 90-tych oraz na początku XXI wieku jednoznacznie wskazują DEET jako sprawną metodę ochrony przed insektami ze wszelkich przystępnych do powszechnego wykorzystania. Substancja ta jest niegroźna dla zdrowia człowieka. Stanowczo pomocne w tym zakresie okazały się specjalne środki na komary tropikalne zawierające substancję odstraszającą DEET o wysokim stężeniu (10-35%). Liczne badania w Europie i USA potwierdziły skuteczność preparatów z DEET w odstraszaniu egzotycznych "kąsaczy" nawet w najcięższych warunkach takich jak podmokłe tereny, tropikalny klimat lub równikowa dżungla. Na rynku polskim prym w ochronie przed tropikalnymi komarami wiodą preparaty MUGGA, FORESTA, a także ULTRATHON.

Co wpływa na ataki ze strony komarów?

na ogół wydychany przez nas dwutlenek węgla, ciepłota naszego ciała, a także kwas mlekowy i inne składniki potu, które są dla nich wyjątkowo niebanalne. Można powiedzieć, że im wyższa temperatura naszego ciała, tym pokaźniejsze prawdopodobieństwo, że staniemy się ich ofiarą. Komarzyce, które są mniejsze od komarów, nieraz mogą być poprzez nas niezauważone. To właśnie one napadają i są żądne naszej krwi. Najczęstszą zapowiedzią ich występowaniu jest specyficzne bzyczenie. Jednak i ono może być często przez nas nie dostrzeżone. Nieraz jedynym zauważalnym znakiem pozostawionym przez komara jest swędząca opuchlizna. Dlaczego tak się dzieje? Komarzyce chcąc pożywić się krwią, wstrzykują pod skórę ślinę, której komponenty hamują krzepnięcie krwi w trakcie jej konsumpcji. Niestety u wielu ludzi zawarte w niej substancje powodują reakcję alergiczną, a więc swędzenie, lekkie opuchnięcie i zaczerwienienie.

Żywotność komarów oscyluje od kilku tygodni do kilku miesięcy przy czym, komarzyce żyją dłużej. Można by pomyśleć, że w końcu wyginą i dadzą nam latem w spokoju usiąść na ławce lub przy grillu. Nic bardziej mylnego, ponieważ jedna samica składa kilkaset jaj. Ale pamiętajmy, że komary stanowią znakomite pożywienie dla wielu gatunków ptaków i ryb. Są szczególnie znaczną częścią łańcucha pokarmowego.

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa chronione. All Rights Reserved.

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Środki i akcesoria przeciwko owadom